reklama

Prvé krajské zastupiteľstvo bude 20. decembra rokovať o rozpočte a konštituovaní orgánov župy

Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič sa vo štvrtok 7. decembra stretol na stretol s predstaviteľmi poslaneckých klubov. Predmetom ich pracovného rokovania bolo pripravované schvaľovanie návrhu rozpočtu na rok 2018 a konštituovanie podpredsedov samosprávneho kraja, rovnako ako Rady TTSK a odborných komisií zastupiteľstva. Župné zastupiteľstvo sa stretne 20. decembra 2017 v Trnave.

Podľa informácií, ktoré poskytol Ivan Krajčovič z Kancelárie predsedu TTSK, predstavitelia Trnavského kraja sa dohodli, že župa bude mať v tomto volebnom období 4 podpredsedov.

“O konkrétnych personálnych návrhoch sa bude rokovať v najbližšom čase,” poznamenal Krajčovič.


Úrad TTSK

Zástupcovia poslaneckých klubov sa rovnako dohodli na vytvorení Rady TTSK, ktorá bude mať 13 členov.

Definitívne dohody o personálnom obsadení komisií zastupiteľstva budú prebiehať v jednotlivých kluboch, ktoré nominujú svojich zástupcov.

V zastupiteľstve TTSK vznikli 4 poslanecké kluby – Klub SMK, Klub koalície OĽaNO-KDH-SaS, Klub nezávislých za lepší Trnavský kraj a Klub nezávislých poslancov TTSK 2017-2022.

Ulož ako PDF
Napísal 8. decembra 2017 6:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Prvé krajské zastupiteľstvo bude 20. decembra rokovať o rozpočte a konštituovaní orgánov župy”

 1. 1
  ferino says:

  V prvom de Vám, pán Viskupič gratulujem k víťazstvu vo voľbách do VÚC. Po „úradníckom“ vedeni VÚC by sa mal teraz VÚC otvoriť pre verejnosť a. V prvom rade zaistiť priame prenosy TV zo zasadaní poslancov VÚC , aby verejnosť mohla kontrolovať činnosť poslancov a sľuby ktoré občanom župan a poslanci pred voľbami dali. Televízne priame prenosy sú aj z MR SR a z mestského zastupiteľstva v Tenave tak nevidím problém aby neboli aj z VÚC. Ďalej, treba urobiť niečo s časopisom „Rodný môj kraj“ , ktorý predchádzajúcemu županovi slúžil propagandu. Čo najskôr sa začať venovať skutocným doposiaľ neriešením problémom, ktoré TTSK má a v neposlednom rade je treba napĺnat sľuby, ktoré ste dali verejnosti pred voľbami. Osobne by som uvítal keby sa začal riešiť problém pacientov, ktorí čakajú pred poliklinikou už od 4:20 hodiny. Spoločne s primátorom Trnavy riešiť aj zlú dopravnú situáciu v meste, výstavba ďalšieho cestného mosta ponad železničnú trať v západnej časti mesta v okolí bývalej TAZ-ky a mnoho ďalších problémov. Na záver Vám želám veľa úspechov pri náročnej a pre ľudí osožnej práci.

 2. 2
  verejna doprava says:

  Presne tak Ferino. Treba ale aby si to pan Viskupic aj pan Bročka prečítaki a osvojili.

 3. 3
  Kamil Schultz says:

  No, Viskupič bude mať čo robiť. Nasľuboval toho ažaž. Najmä sľub vyriešiť dopravnú situáciu pri vstupe do Hlohovca a Senice. Na to som obzvlášť zvedavý. Na ten nový most pri Hlohovci a štvorprúdovku v Senici :D Alebo zistí, že trepať v kampani je niečo iné ako reálne aj niečo budovať.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.