reklama

Meštiansky dom na Hlavnej 17 dostane nové okná, dvere aj výklady

Meštiansky dom na Hlavnej ulici č. 17 v Trnave čaká zo strany uličnej fasády menšia rekonštrukcia. Objekt dostane nové okná, dvere aj výklady.

V mestskom objekte na trnavskej pešej zóne sa plánuje výmena okien a dverí. Objekt mesto dlhodobo prenajíma.

Na prízemí sídli už od roku 1991 Galéria DN Art, dlhé roky tu fungovalo aj kníhkupectvo, to však v roku 2016 pre dlhy voči mestu zatvorili.

Priestory kníhkupectva nie sú dodnes využívané.

FOTO: Irena Kalábová / Google Street View

Plánovaná investičná akcia sa dotkne výmeny ôsmich okien na prvom poschodí, nové budú štyri výklady a dvoje dvere. Použitým materiálom bude drevo.

Stavebné práce aj použité materiály a výrobky budú realizované v súlade s požiadavakami Krajského pamiatkového úradu Trnava.

Požiadavkou mesta na dodávateľa sú „originálne slohové drevené okenné výplne“ na prvom poschodí zo strany uličnej fasády meštianskeho domu v počte 8 kusov.

Kovové výklady nahradia drevené z tvrdého dreva, s plnou drevenou parapetnou časťou siahajúcou až po úroveň podlahy. Horná úroveň parapetnej časti bude zodpovedať výške terajšieho sokla a bude doplnená jednoduchým obdĺžnikovým kazetovaním.

Dvere do bývalého kníhkupectva aj galérie budú drevené, dvojkrídlové. Výplne majú byť prevedené v hnedom mahagónovom odtieni.

Výmena okien a dverí na Hlavnej 17 by mala byť realizovaná do konca mája 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2018 8:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Meštiansky dom na Hlavnej 17 dostane nové okná, dvere aj výklady”

 1. 1
  Otáznik says:

  Ako budú meniť dvere na kníhkupectve? Veď je tam exekúcia a vraj sa tam nič nedá robiť.
  Žeby sa predsa len niečo dalo urobiť? Napriek exekúcii?

  • 1.1
   Labakan says:

   Na hlavnej 17 je potrebné riadne vyvetrať, aby tá stuchlina odtiaľ vypadla. Karpatský guru vymení direktora a ten príde na MZ pripravený nasledovne. Ja som nebol vo funcii, keď bol materiál spracovávaný, bola odpoveď na dotaz poslanca. Úžasné ! Pritom dostáva plat ako zdravý človek, bez obmedzenia pri výkone funkcie.

   • 1.1.1
    Palec says:

    Palce hore, aj palce dole sa stratili.
    Ktosi mal veľa palcov dole a nevyzeralo to dobre

   • 1.1.2
    Bezdomovec says:

    Keby len to, materiál predložený na MZ a je tam podpísaný MT, asi robil niekto iný. Pred voľbami tvrdil JF, že je ekonomický analitik. Potom sa dal na šport. Skáče ako TAJTRLÍK z témy do témy. Teraz je pečený varený na SKaŠZ, citi veľký kšeft.

  • 1.2
   Nuf nuf says:

   Vidíme, že predsa sa aj s kníhkupectvom dá niečo robiť. Aj napriek exekúcii.
   Neplatia už žiadne výhovorky, že kvôli exekúcii sa nič nemôže robiť a preto je priestor prázdny.
   Takže neschopnosť?

 2. 2
  Vam na meste uz ? says:

  Prosim Vas, ten ostrovcek na Sladovnickej vymyslel ktory z hipsterov ? Rumcajz, alebo cypisek. Ja viem, to my nie, to policia. Preco robite z trnavy dedinu ?
  Ospravedlnenie za to ze tento komentar nepatei k clanku, ale staci si precitat diskusiu na trnavskom hlase na ohlasenie pekarcika o ostrovceku.

  • 2.1
   doktor says:

   Dakujem ze si sa snami podelil aj tu asi by sme to neprezili. Treba si zistit kdo ocom rozhoduje a co stym moze mesto spravit.

 3. 3
  Mysel says:

  Ty analfabet,treba sa naučiť čítať. Ale asi ťa to v škole zabudli naučiť. Nariadili to policajti ODI.Máš inak možnosť podať trestné oznámenie na tvojho Runcajza a Cypiska za klamstvo.Ale ty to neurobis,lebo tu iba trotlujes a pritom to máš v hlavičke trosku…D

  • 3.1
   ODI says:

   To, čo píšete je jednoducho klamstvo. ODI nič nenariaďuje, nič neinštaluje. ODI sa vyjadruje k predloženým návrhom správcu komunikácie. ODI pri rokovaniach navrhoval nadchod vážení. Radnica ani počuť.Takže tu máme toto. Podľa mňa je však aj toto lepšie ako nič.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.