reklama

Pre podozrenia z machinácií v procese prípravy verejnej súťaže odvolal Bročka z funkcie prednostku mestského úradu

Súkromná e-mailová komunikácia medzi prednostkou Mestského úradu v Trnave Ivanou Mudrikovou a konateľkou spoločnosti CoMa Consulting z Trenčína, ktorá prebiehala v období pred stanovením podmienok verejnej súťaže a vyhlásením výberového konania, v ktorom napokon firma uspela, stála Mudrikovú miesto šéfky mestského úradu.

Na komunikáciu upozornil médiá, aj niektorých mestských poslancov, anononymný zdroj.

Firma CoMa Consulting bola vybraná v marci 2017 spomedzi trojice firiem, ktoré predostreli mestu ponuku na vykonanie procesného auditu, s najnižšou ponukou v hodnote 15-tisíc eur.

Vo výberovom konaní boli úradom priamo oslovené tri firmy, do verejnej súťaže, ktorej podmienky boli zverejnené aj na stránke mesta, sa nikto ďalší neprihlásil.


Dnes už bývalá prednostka mestského úradu Ivana Mudriková

Reprofoto: TT-IT

Peter Bročka na základe doteraz známych informácií rozhodol v utorok 20. marca 2018 o odvolaní Mudrikovej z funkcie prednostky Mestského pradu v Trnave, rovnako tak jej odobral aj poverenie na dočasné riadenie útvaru verejného obstarávania.

„Túto situáciu považujem za nepríjemnú a krajne znepokojivú. Nechcem sa stavať v žiadnom prípade do úlohy sudcu alebo kata, ale, bohužiaľ, musel som pristúpiť k odvolaniu pani Mudrikovej z jej pozície,“ informoval Bročka na tlačovej besede.

Vedením mestského úradu je poverená vedúca ekonomického odboru Zuzana Bigasová. Útvar verejného obstarávania povedie dočasne vedúca právneho a majetkového odboru Jana Tomašovičová.

Uniknuté e-maily

E-mailová komunikácia medzi konateľkou vybranej firmy CoMa Consulting z Trenčína Zuzanou Ludvigovou a prednostkou mestského úradu mala prebiehať vo februári minulého roka, niekoľko týždňov pred vyhlásením verejnej súťaže.

Z komunikácie okrem iného vyplýva, že konateľka trenčianskej firmy mala okrem iného sama navrhovať a stanoviť presné podmienky verejnej súťaže, cenu za vypracovanie služby, ale aj odporučiť iné dve konkurenčné firmy, ktoré sa do verejnej súťaže napokon aj zapojili, no s vyššou cenovou ponukou ako neskorší víťazný subjekt CoMa Consulting.

„V tejto fáze nemáme technické možnosti na 100 percent potvrdiť, či je záznam tejto komunikácie autentický, ale minimálne časť tejto komunikácie autentická je. To je jeden z dôvodov, prečo som pristúpil k odvolaniu pani prednostky,“ uviedol primátor.

Ako doplnil, na osobnej úrovni je presvedčený o tom, že zo strany Mudrikovej neišlo o vedomé konanie s cieľom obohatenia sa. „Avšak konzultácie alebo prieskum trhu nemôže prebiehať cez súkromné e-maily a ani týmto spôsobom,“ konštatoval.

Radnica spustila prešetrovanie, oslovila aj ďalšie inštitúcie

Po prvých informáciách o možnom podozrivom konaní na mestskom úrade začala radnica s vnútorných prešetrovaním udalostí. Neskôr kontrolu procesov posunula aj na ďalšie inštitúcie a orgány.

Primátor oslovil Úrad pre verejné obstarávanie, Útvar hlavného kontrolóra aj políciu.

„To, či došlo k porušeniu zákona o verejnom obstarávaní, alebo iných zákonov, budem chcieť počuť od týchto inštitúcií a orgánov,“ vyhlásil Bročka.

Sám už podal na polícii trestné oznámenie na neznámeho páchateľa vo veci podozrenia z možných machinácií vo verejnom obstarávaní. Druhé Bročkove podanie na polícii sa týka podozrenia z trestného činu krivého obvinenia.

Anonymný zdroj totiž v sprievodnom texte, ktorým informoval médiá a poslancov, obvinil primátora, že informácie a usmernenia spoločnosti CoMa Consulting mala podávať vtedajšia vedúca útvaru verejného obstarávania Marcela Branišová na nátlak Petra Bročku.

„S týmto tvrdením nemôžem nijakým spôsobom súhlasiť,“ povedal Bročka.

Reakcia poslaneckého klubu Naše mesTTo

K prípadu sa v stanovisku vyjadril aj klub poslancov Naše mesTTo.

„Podľa doručených informácií bolo celé výberové konanie už od začiatku manipulované prednostkou mestského úradu a organizované podľa inštrukcií priamo zaslaných konateľkou víťaznej agentúry, ktorá spracovala návrh výzvy aj návrh oslovených subjektov na predloženie ponuky. Okrem toho, že agentúra CoMa Consulting s.r.o. nemala v čase zazmluvnenia za sebou reálnu finančnú a odbornú spôsobilosť na požadovanú zákazku, obe ďalšie ňou označené a naoko spolu súťažiace firmy nemali ani elementárnu spôsobilosť na dodávku konzultačných, poradenských a školiacich činností v oblasti riadenia spoločností a venujú sa úplne inej agende,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Ako ďalej upozorňujú, dodávateľ nedodržal zmluvnú lehotu na vypracovanie auditu, mesto si však neuplatnilo sankcie za omeškanie.

„Takýto prípad hrubej manipulácie a klientelizmu pri narábaní s verejnými zdrojmi na mestskom úrade je neprípustný, preto žiadame primátora mesta Petra Bročku, aby v tejto veci vyvodil zodpovednosť a prednostku mestského úradu Ivanu Mudríkovú bezodkladne odvolal z funkcie,“ uzatvára sa v stanovisku poslancov za Naše mesTTo.

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2018 14:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

67 komentárov pre “Pre podozrenia z machinácií v procese prípravy verejnej súťaže odvolal Bročka z funkcie prednostku mestského úradu”

 1. 1
  3962 says:

  Som zvedavý,čo budú teraz vypisovať tí,čo pred pár hodinami kydali na Bročku, že ju neodvolá!

  • 1.1
   Bezdomovec says:

   Čo to splietaš, on ju vymenoval bez výberového konania, on nesie zodpovednosť, tak tech vyvodí osobnú zodpovednosť. Zvolá MZ a ďalší chod je odchod.

   • 1.1.1
    3962 says:

    Ty si tým Bročkom posadnutý, odvolal ju z funkcie, tak o čom stále točíš? Snáď pre jej podvody nebude odstupovať aj on!

    • 1.1.1.1
     Vandal says:

     Samozrejme ze nebude odstupovat. Odstupovat pri zlyhani niekoho, koho sam dosadil? Kde sme aby sme tu v Trnave mali dospelych politikov zodpovednych za svoje personalne nominacie ze…. Rychlo hodit spinu na nu, aby sa nieco nezachytilo do brady ;)

     • 1.1.1.1.1
      Labakan says:

      PB by spravil najlepšie tú bradu oholil. Hipster už z neho nebude a zbytočne kazí image skutočným vyznávačom tohto životného štýlu. Všetko prispôsobuje svojmu videniu sveta a manipuluje s občanmi mesta, vystavuje ich svojimi nezmyselnými rozhodnutiami do konfrontácií. Taktika všetci proti všetkým je odsúdenia hodná a prednostka MU jeho nominantka a predĺžená ruka riadenia zamestnancov mesta a ich šikanovania. Verím že nie je ďaleko čas zúčtovania s týmito praktikami a každý bude po zásluhe odmenený. MZ svojou ochotou kupčiť s čím koľvek pripravil o sebareflexsiu a vôbec opodstatnenie svojho opodstatnenia.

      • 1.1.1.1.1.1
       Hm says:

       PB by spravil najlepšie ak by tam nebol. „Všetko prispôsobuje svojmu videniu sveta a manipuluje s občanmi mesta, vystavuje ich svojimi nezmyselnými rozhodnutiami do konfrontácií.“ je presne to čo sa v Trnave vďaka jeho pôsobeniu deje.

       • 1.1.1.1.1.1.1
        mešťan says:

        A necháva sa manipulovať svojím guru – Fuzákom.

        • 1.1.1.1.1.1.1.1
         Tom says:

         Tvoj guru je ten tajtrlik matko? Ten dusevny chudacik ? Jaj ty si vlastne jeho poskok boze ale co budes robit ked sa jeho bublinka praskne a nastane realita a ta sa velice rychlo bliiizi

        • 1.1.1.1.1.1.1.2
         Bezdomovec says:

         Chalani nebláznite to zas toho skrachovaného, ako že hipstera nedegradujte. Ješitnosť je jeho prioritná vlasnosť, takže Fuzák dopadne ako Ivanka. Takže ako toaletný papier, po použití smer čističa Zeleneč.

         • 1.1.1.1.1.1.1.2.1
          LL.M. says:

          Znepokojivá správa z čističky Zeleneč, Zriadte si separovaný zber, tú čvaru ani v podobe sterov sem neposielajte,

  • 1.2
   Jozef Mak says:

   Kolko ti platia, aby si oblboval ludi, ze On o nicom nevedel, ked sam trval na tomto audite este v kampani? Asi si ho teta, ktoru tam dosadil bez vyberka vymyslela, lebo ona uplnou zhodou nahody ma kamaratku, co ma firmu na personalne audity, lebo personalne audity robi kazdy druhy, aj zivnostnici. Vobec to nie je pripravene od zakladu LT, nieeee, moze byt niekto taky sprosty jak ty? Neveris na zubkovu vilu? Dostala pokyn, dostala kontakt a bolo jej povedane, ze vis do ja som to cele zariadil, nech sa spoja a dohodnu papierovu agendu. Nebolo to ziadne obstaravanie, ale prieskum trhu, cize nikto iny sa nemohol prihlasit, lebo sa oslovuje, takze este aj tuto objektivny novinar prebera ich sracky v prebale: my nic, my muzikanti. Ten primator je uz jak fico, patologicky klamar, ale ten hranol to aspon vie

   • 1.2.1
    3962 says:

    Už nefetuj, vidíš,čo to s tebou robí

   • 1.2.2
    dron says:

    Vyzva na predlozenie ponuk (verejne obstaravanie nazov Procesny audit) bola zverejnena 14. marca 2017. Dohladaj si to na egov.trnava.sk, stale to tam najdes. Takze obstaravanie bolo v tomto Brocka neklame.

   • 1.2.3
    dan says:

    Jozef Mak a teba kto platí?Ty si sprostý,keď tu vypúšťaš totálne žvásty?Si policajt alebo sudca,keď tu vynášaš rozsudky?Od koho si dostal pokyny len tak niekoho obviňovať?Som zvedavý či sa aj ospravedlníš,keď sa to nepotvrdí.

    • 1.2.3.1
     DPH says:

     Od kedy policajti vynášajú rozsudky, to len skorumpovaný, čo sa hrajú na pánov sveta. Presto všetko verím, že aj na Slovensku by sa našiel policajt ,ako ten vo Francúzku, čo obetoval vlastný život, aby zachránil rukojemníčku.Na Slovensku by určite nemal hodnosť podplukovníka, ale verím že medzi nižšími hodnosťami by sa našiel. Ten náš policajný chránenec tiež kalkuloval so stavom aký bol pred vraždami dvoch mladých ludí, ja však verím že už sa to začalo meniť a mašinka pomelie aj tú čvargu okolo PRIMÁT ora. Dobrú chuť k nedeľnému obedu.

   • 1.2.4
    Patrik, Patrik says:

    Je to len spravodajský článok, pán Patrik. Škoda.

  • 1.3
   Vandal says:

   Vypisem ti k tomu tolko, ze Brocka panikari a rychlo sa snazi tvarit ze s tym nic nema. Hoci je to cele pod jeho zastitou. Boji sa, ze ludia v Trnave konecne zistia, ze je to len obycajny arogantny pokrytec.

 2. 2
  dan says:

  Bezdomovec to má trošku v hlavičke pomýlené..

  • 2.1
   otp says:

   Bezdomovec sa tu sam priznal ze je Marek Piacek takze hlavny poskok juniora

   • 2.1.1
    Bezdomovec says:

    Neviem kto je Martin Piaček. Ivanka dúfam že si na polícii všetko na vyklopila, uľavilo sa ti. Bročkovi to aj tak nepomôže, jeho štýl riadenia je jedna katastrofa, ako pre neho tak aj všetkých čo riadi. Na neho sa toho zosype ešte veľa a či ho zloží táto kavza alebo iné je v podstate jedno. Už je politická mŕtvola a či z neho bude ľudská troska rozhodne o to sám. Nakročené má na ľudskú trosku, potom mu budeme dobrí aj my.

  • 2.2
   Bezdomovec says:

   Celý čas zima a zima víš kolko borovičky pretéklo dole gágorom, aby bolo troch teplo a nemaj to v hlave pomotané. Ale prezradzím ci jedno tajomstvo, borovička v lete chladzí a v zime hreje, preto ju máme ráda. Teraz vážne ,o tom audite sa hovorilo dlho, potreba aby im to niekto napísal ako potrebujú je asi dosť veľký problém. Takže transparentný nech moc nevyskakuje, lebo Ivanka začne spievať a pôjdeme voliť skôr ako do parlamentu

 3. 3
  Vandal says:

  Takze jednemu pokryteckemu politikovi konecne zacina zasluzene horiet pod bradou. Vyborne a ja som sa bal, ze tento tyzden ziadne pozitivne spravy nebudu :)

 4. 4
  Dan says:

  A v čom je pokrytec?Ešte nám nápis, odkiaľ vieš, že prednostku si dosadil Brocka.

  • 4.1
   Vandal says:

   Cela jeho predvolebna kampan ktorej u nas vela blbcov uverila bola o personalnych vymenach na meste. Ako zatoci s korupciou. No, zatocil, peniazky si uz berie on. ;) Personalna audit je cisto jeho agenda a teraz sa tvari, ze on s tym nic nema. :D :D ako fakt mu to veris?

   • 4.1.1
    otp says:

    sasek tak daj trestne oznamenie ked si berie peniazky ale to by si muzel vist z anonymity :D blbecek

    • 4.1.1.1
     Vandal says:

     Pre rozsirenie tvojich obmedzenych informacii, upozornit na trestnu cinnost sa da aj anonymne. A trestne oznamenie som uz dal, aj ked ohladne niecoho ineho. Len ma celkom tesi ze som nemal zly dojem, ze nas pan B je standardne skorumpovany politik a plava vo viac veciach, ktore smrdia. Co mi je stale luto je, ze sa najdu ludia, co ho budu obhajovat….

     • 4.1.1.1.1
      otp says:

      Preco chces davat nieco anonymne? Sak bud chlap chod na policiu a daj na Brocku trestne oznamenie a mozes sa mu potom postavit aj z oci voci ked budu vysluchy. Inac si len dalsi zbabely trolko jak ostatek.

   • 4.1.2
    Tom says:

    Martin Jesko ze si to ty? Ty mas co hovorit podvodnik a fetak

   • 4.1.3
    Dan says:

    Vôbec si neodpovedal na otázky. Ale nevadí,pán sudca.Miesto toho širiš bludy ala Kopunek…D

    • 4.1.3.1
     MaliT says:

     Ehm. Ako ja si dobre pamätám poslednú kampaň a bolo to presne tak ako píše…. ak ho ľudia zvolia preto, aby som vymenil tých skorumpovaných a pod mojim dohľadom korupcia funguje ďalej, prečo ho potom ľudia zvolili…. ? Ja osobne sa hanbím za neho už dlhšie a to som ho volil…. nevermore…

 5. 5
  Polgy says:

  Ale no tak páni novinári. Radnica nevyšetruje, vyšetruje Polícia. Preto, že vyšetruje Polícia, sa radnica teraz trasie ako osika. Trošku zrovnať fakty ta ne?

  • 5.1
   Zbohom Peter Bročka says:

   Pre Kristove rany, ten primátor je somár. On nevyšetruje, jeho budú vyšetrovať, či naozaj nekonala tá pani na jeho priamy príkaz. Zbohom Peter Bročka, arbiter slušnosti, aktivizátor nadpriemerných ľudí s prázdnymi CV. Zbohom Peter Bročka a policajtom prajem na magistráte pevné nervy. Myslím, že viem ako toto celé bolo, ale zatiaľ tíško… nech nerobíme predčasné uzávery.

 6. 6
  koniec says:

  Česť a úctu tomu človeku, ktorý to nahlásil. Keď sa pozrieme ako manipulujú niektorí starostovia na obciach s verejnými prostriedkami, tak je najvyšší čas urobiť celoplošnú kontrolu obcí a ešte pred voľbami takýchto chrapúňov postaviť mimo funkcie.

  • 6.1
   MaliT says:

   áno, česť a úctu, lebo korupcia je jednoducho zlo. Škoda že náš primátor sa tvári, že je to zlé a na toho človeka podal trestné oznámenie… a je mi zle, keď vidím, že tu primátora ešte ľudia obhajujú. Doprdele veď ten sľub, ako to tu vyčistí, bol jediný dôvod, prečo sme ho volili!!

 7. 7
  obcan says:

  Podľa toho, čo som teraz čítal na trnava.dnes24.sk, za tým stoja farizeji na čele s Mrázom. Ten už asi zabudol na špinavosti a KLIENTELIZMUS pri narábaní s verejnými zdrojmi, čo bol každodenný chlieb na MsÚ pod vedením jeho súkmeňovcov (farizejov). Mali sa ako prasce v žite a stále nemôžu prekusnúť, že ich LT odstavila od koryta.A verím že Bročka a chalani okolo neho to dajú aj v ďalších voľbách!!!

  • 7.1
   Parva Roma says:

   …na ženy si zabudol

  • 7.2
   Vandal says:

   He??? Brocka celu kampan machroval ako vymeni ludi. Uz sa blizi KONIEC volebneho obdobia a teraz vyjde najavo ze jeho ludia su skorumpovani. Ako si tam dostal Mraza prosimta? Ja dufam ze niekto odstavi LT od koryta a konecne sa tam dostane niekto kto nie je pokrytec a to koryto mu uz konecne nejde a pojde mu o nase mesto.

   • 7.2.1
    Dan says:

    Už nám konečne povieš, kde Brocka povedal,že odvolá skorumpovaných ľudí? Prednostka bola Brockov človek?

    • 7.2.1.1
     Larab says:

     A koho by mala byť prednostka človek, ak nie Bročkov? Každá prednostka/prednosta je vždy človek primátora, veď je to jeden z jeho najbližších spolupracovníkov.

     • 7.2.1.1.1
      Pt says:

      A primator ma sledovat vsetkym maily , telefony, kam chodia a skym sa stretavaju atd? Jedneho sefa mi to pripomina kde sa kontoroluje kolko prispevekov dali jednu diskusiu…

      • 7.2.1.1.1.1
       DPH says:

       Keďže Ivanka “ škoda že nie Trampová “ bola Bročkova nominantka bez výberového konania, znamená to vyvodenie politickej zodpovednosti. Bročka by sa mal v záujme hlásania svojich predstáv o politichej kultúre s jedným bilbordom a 500 podporovateľov na internete v rámci Slovenska vzdať primátora a vypočuť si trest už nie na radnici.

  • 7.3
   Zbohom Peter Bročka says:

   Neodklánať pozornosť prosím pán občan. Je to smiešne. Rastislav Mráz nie je farizej, doštudujte si Písmo. Predmetom vyšetrovania bude primátor rovnako ako pani prednostka.

   • 7.3.1
    Kristian says:

    Ak budú voľby o terajšom primátorovi a Rastislavovi Mrázovi, určite má moju podporu pán Mráz. Je to mladý človek a má rozhľad.

  • 7.4
   Mišurko says:

   SMER-SD: „Za to môže Radičovej vláda.“
   Fanúšik LT Občan: „Za to môže Mráz.“

   Apropo, vyšetruje niekto Naše MesTTo, alebo KDH, alebo Mráza? Ak nie, a máte informácie o špinavostiach a klientelizme za pôsobenia pána Mráza, treba to bezodkladne oznámiť orgánom činným v trestnom konaní.

  • 7.5
   LL.M. says:

   Podla toho čo som počul a o čom som sa presvedčil na vlastné oči z ekonomických a energetických auditov bude mať skupina ľudí okolo PB veľké problémy obhájiť tie ich tvrdenia, čo prezentovali na MZ v decembri. Je to doslova estrádne vystúpenie, z toho sa nebudú môcť vykrútiť, ako keď teraz hodili cez palubu Ivanku. Do volieb ju nejako upracú, ale čo po voľbách. Riešenie ako na SKaŠZ že tam budú dvaja s vysokými platmi jeden čo nemôže a druhý čo nevie robiť už asi neprejde. A čo potom, Ivanka radím ti dobre obráť sa na GP aj tak ti už potom nikto nepomôže. Spoliehať sa na sľuby a charakter sa už nenosí.

   • 7.5.1
    Dan says:

    Ja som počul, že KDH za čias vladnutia ticho podporovala svojich sponzorov.Tak aj preto v roku 2010 sponzorovi strany Ondrejickovi priklepli pozemok na Hornopotocnej bez súťaže.Na to im terajší poslanec Matovic poslal na ucet mesta o 10 mil.viac ako dal Ondrejicka.Mesto v soku na cele Bosnak s Butkom mu vracia peniaze.Po prevalenom korupcnom skandale Ondrejicka radšej odstupuje od zmluvy z mestom.Ale už to nestihne Vlado,ktorý dostal pozemky od mesta na svoj biznis za euro…

    • 7.5.1.1
     Bezdomovec says:

     Časovo ti to nehraje, ale to si moc ľudí ani neuvedomí, keď to takto vypustíš von. Ohúriš a potom už nikto neskúma čo je lož a čo pravda. Trošku ti to popravím. Bošnák primátor a Matovič poslal o10 milonov za pozemok viac ako nejaký Ondrejička. Na Slovensku od 1. januára 2009 platí €. Tak ako poznám Bošnáka a jeho zmysel pre realitu ten pozemok by bol určite Matovičov. A Vlado by v roku 2012 už nemusel nič platiť veď mu to zaplatil Matovič najväčší sponzor v dejinách Horného aj Dolného konca. Takže až by mal niekto vedomosť ktorý pozemok má hodnotu 10 milonov € prosím zverejniť.

 8. 8
  Emilia says:

  Netraste sa este od radosti kadehackosmeracke zelatiny, este ste volby nevyhrali :)

  • 8.1
   DPH says:

   Prišiel na psa mráz? Emilka ani ty sa neteš, to najzaujímavejšie ešte nás len čaká.

  • 8.2
   Bezdomovec says:

   Emília až sa dokážeš triasť tým správnym spôsobom mohli by sme sa stretnúť. V Semafora sa spievala taká pesnička Miluško, sedni si mi na kolena a já ti budu dětať namravní návhy.

 9. 9
  Henry says:

  PB si svoju zodpovednosť neuvedomuje, všetko bral na ľahkú váhu, rozhodoval ako sa mu chcelo bez ohľadu, či je to zákonom dovolené. Určite aj v tejto veci má aj on nejaký podiel, snaží sa zbaviť svojej „viny“ rýchlo podanými trestnými oznámeniami, ale ako viacerí z vás píšu, preverovaný bude aj on, veď podpisoval všetky dokumenty a asi mal vedomosť o tom, akým spôsobom prebiehalo to verejné obstarávanie. IM dal neobmedzenú moc, nech robí čo chce a ako chce, tá bola rozšafná. Ľudí, ktorí im odborne pomáhali, podrazili, a tí, ktorým mestu škodia, nechávali na svojich pozíciách. Možno tieto intrigy im priniesli toto ovocie, že doplatili na svoju pýchu, zbabelosť a nekompetentnosť.

 10. 10
  victory says:

  Mohla by miestna stavkova kancelaria vypisat kurzy na dalsich odvolanych za klientelizmus a korubciu!
  Isiel by som si vsadit na Pekarcika

 11. 11
  nedaj sa says:

  Na kazdeho raz pride:-)Okrem p. Mudrikovej by sa mali media zamerat aj na veducu OS p. Hunavu,kt. sa sprava ku klientom antisocialne.Pouziva mobing a bosing na svojich podriadenych.V ziadnom zamestnani sa takto veduci nesprava. Treba konecne zastavit jej konanie voci obcanom a zamestnancom!!!!!!!!!!!

  • 11.1
   Kristian says:

   Tak nech to pán primátor preverí, zvolá si zamestnancov, alebo spraví tajný dotazníkový prieskum a ak sa potvrdia, že ta pani Huňava sa takto správa, tak potom šup šup odvolať.

 12. 12
  Chodníkový kráľ says:

  Peter Bročka je chodníkový kráľ. Pozrite si jeho Facebook. On je človek bez zmyslu pre realitu. Peťo, budem osobný ale tebe asi už hrabe. Začni konečne niečo robiť s tým čo si o tebe myslia ľudia.

  • 12.1
   Jana Franková says:

   Myslia si, že riadenie mesta zvláda. A on pritom neriešil vlastne nič celé roky. Len to tu robí lepším navonok a dovnútra neurobil NIČ a akýkoľvek ekonóm to vie potvrdiť aj opitý ako delo

   • 12.1.1
    LL.M. says:

    Jana neviem čo rozumieš pod riadením mesta, ale podľa môjho názoru tu najviac je uletený. Pokiaľ myslíš riadením mesta vedenie MZ, tak pokiaľ ho udržia v prevádzky schopnom stave tak áno. Pokiaľ nie tak je problém. Hlavnou úlohou mesta je čistota mesta, kosenie trávnikov , zvoz domového odpadu,prevádzka smetiska ktoré podchvíľu horí a pri južnom prúdení vetra zamoruje mesto zápachom a choroboplodnými baktériami, sľubované odstránenie zápachu z kanalizácie, pri horúčavách sa cesty neochladzujú prúdom vody, ale pokropia aby sa neprášilo. Cesta ošetrená prúdom vody ochladí okolie aj na dve hodiny. Pritom finančných prostriedkov na túto činnosť je v rozpočte dosť, len všetko sa to robí tak, aby sa financie vyčerpali, ale kvalita a množstvo práce už nikto nekontroluje. Výsadba stromov vlajková loď LTT je na nízkej úrovni. Množstvo stromov ktoré vysychajú je percentuálne veľmi vysoké z dôvodu nestíhania polievať v čase horúčav. Kvalitné stromy s koreňovým balom zeminy je nutné v čase horúčav polievať aj dva krát za týždeň po 50 l je nutnosť, ale na to už nie sú financie ani kapacity. Ľachko sa to dá odsledovať podľa teploty v jednotlivých týždňoch a dňoch a faktúr za polievanie stromov a vyvodiť osobnú zodpovednosť, Keď to takto zhrnieš TAK O ČOM TO TU JE !!!!

    • 12.1.1.1
     Labakan says:

     V meste Olomouc s počtom obyvateľov 102 000 tisíc vyrazilo vo štvrtok do ulíc 10 zametačov a začali čistiť komunikácie od posypov zimnej údržby. Na čistenie boli zamestnaný aj nezamestnaný.V Trnave sa očakáva nasadenie 6 zametačov a nezamestnaný zo Šrobárovej oproti cukrovaru ako aj z Coburgovej a Linčianskej. Povedali že oni to pre Bročku spravia, lebo je to ich človek, tiež nikdy nič poriadne nerobil.

 13. 13
  • 13.1
   LL.M. says:

   Transparentná koalícia LTT a OĽANO pred komunálnymi voľbami pripomenutie. Získali sme do prenájmu anfik ,pre fy Anfik s.r.o, obsadeni štatutárov Viskupič, Novotný. Keď sa nepodarilo zabezpečiť Pobieckemu všetky financie určené v meste na kultúru, z projektu vycúvali. Moc roboty málo peňazí, stráca sa záujem o kultúru. Po voľbách 2010 neúspešný kandidát na meského poslanca , enviro odborník Šikula dosadený na post riaditeľa pobočky najvyšší kontrolný úrad SR pobočka Trnava, prostredníctvom ktorého, si vybavujeme veci k našej spokojnosti, myslím ako koalície. Ťaháme za nitky, ovplyvňujeme verejnú mienku a pripravujeme sa na uchopenie moci v meste s minimálnym ziskom 25 posrancov.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.