reklama

Rekonštrukcia zničenej mestskej bytovky na Golianovej ulici potrvá rok a bude stáť takmer 940-tisíc eur

Mesto Trnava čoskoro zaháji komplexnú rekonštrukciu zničeného bytového domu na Golianovej ulici 3 na sídlisku Linčinanska. Zhotoviteľom stavebných prác bude trnavská spoločnosť CS, s.r.o., ktorá uspela s predloženou ponukou vo verejnej súťaži. Cena diela je 938 821 eur s DPH.

Stavebné práce na kompletnej obnove bytovky potrvajú podľa zmluvy 12 mesiacov. Mesto Trnava odovzdá zhotoviteľovi stavenisko zrejme v priebehu najbližších týždňov.

Rekonštrukcia objektu bude hradená zo zdrojov mestského rozpočtu a čiastočne z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Bytový dom je v zlom technickom stave a v súčasnosti je prakticky prázdny.


Bytový dom na Golianovej 3 (vpravo)

V osemposchodovom dome sú dnes obývané len tri byty. Ostatné byty sú uzamknuté, energie v nich sú odpojené, osvetlenie spoločných priestorov nefunguje.

Funkčný nie je ani výťah, šachta výťahu je poškodená. Byty na 5. a 6. podlaží boli poškodené požiarom, horelo takisto aj v suteréne.

Pred zahájením samotných stavebných prác budú obyvatelia troch bytov z budovy vysťahovaní, mesto im poskytne počas doby rekonštrukcie bytového domu náhradné ubytovanie.

Po komplexnej rekonštrukcii vznikne v bytovom dome 24 bytových jednotiek. Na každom podlaží budú tri byty – jeden jednoizbový, jeden dvojizbový a jeden trojizbový.

V bytoch je naplánovaná kompletná realizácia nových bytových jadier, podláh, elektroinštalácií, takisto nové budú rozvody ústredného kúrenia, zdravotechniky, plynu, vzduchotechniky a klimatizácie.

Objekt dostane nové rozvody teplej a studenej vody, vodomery s diaľkovým odpočtom, stupačky, vykurovacie telesá či termo ventily.

Dom bude zateplený, dostane novú strechu, loggie budú mať nové podlahy, hydroizolácie a zábradlia.

V spoločných priestoroch obnovia podlahy, steny, inštalujú nový výťah, výťahovú šachtu a osvetlenie.

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2018 9:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

17 komentárov pre “Rekonštrukcia zničenej mestskej bytovky na Golianovej ulici potrvá rok a bude stáť takmer 940-tisíc eur”

 1. 1
  3962 says:

  A čo tak brať na zodpovednosť neprispôsobivých,ktorí tú bytovku zdevastovali. Prečo im vždy všetko prejde!

 2. 2
  rbwtt says:

  a kde sú tí údenáči čo to zdevastovali ? Počítam že už bývajú v novom

 3. 3
  maxo says:

  Sloveso zahájiť (zahajovať) má v slovenčine význam „zahradiť (zahrádzať), zatarasiť (zatarasovať)“ a často sa nesprávne používa vo význame „začať (začínať), otvoriť (otvárať)“.

  Čítajte viac: https://jazykovaporadna.sme.sk/q/471/#ixzz5FYmGZbVP

 4. 4
  erik says:

  ZAUJIMALO BY MA
  – cestne stavby vedia opravit bytovy dom?
  – komu mesto odovzda byty na vybyvanie a ako bude postupovat proti neplticom a nicitelom
  -ci sa to da stihnut rekonstrukcia za 12 mesiacov alebo zase budu nejake “objektivne ” priciny preco sa nestihlo …

 5. 5
  Tim says:

  Ten bytový dom má majiteľa a mal správcu. Otázkou je, ako veci mohli zájsť až tak ďaleko, že bytovka sa jednoducho označí za zničenú alebo vybývanú.
  Ak by si každý zúčastnený plnil náležite svoje povinnosti, tak by situácia nemohla zájsť až sem. Niekto konkrétny urobil konkrétne chyby.

  V článku sa píše: “Rekonštrukcia objektu bude hradená zo zdrojov mestského rozpočtu a čiastočne z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.“
  Dajako mi tam chýba príspevok správcu, ktorý zrejme situáciu nezvládol a tým vlastne aj zavinil.

  A chcem veriť, že teraz sú už nastavené systémové opatrenia tak, aby už podobná situácia nemohla vzniknúť nikde v meste.

  • 5.1
   STB says:

   Ideš na to systémovo, v snahe rozlúsknuť problém. Takže, Správa mestkého majetku, TT Konfort, Sttefe sú správcovia alebo boli správcovia. Jeden kúpil 50% podiel od mesta za 1,3 milióna € a predal za 5 miliónov €, tuším po 5 rokoch. Spoločné dielo KDH – LTT. Pri zúčtovaní to zabudli rozdeliť. Po 3 rokoch to LTT dorovná. Psy štekajú a karavána ide ďalej. Bytovka sa opraví mesto zaplatí a do paticipatívneho rozpočtu dáme o 1 milión nenej. Či som sa pomýlil?

   • 5.1.1
    Steffe says:

    STEFE SK, a.s. kúpila 50- percentný podiel spoločnosti TT-Komfort s.r.o. od vlastníka ENERGIECOMFORT Energie- und Gebäudemanagement GmbH.

   • 5.1.2
    Juraj Fuzák says:

    jj, zas sa raz ozval miestny hlupak so svojimi bachorkami podobneho typu. Tam radsej poriadne rob to co robit mas…

    • 5.1.2.1
     STB says:

     To myslíš toho Bratislavčana ktorý utiekol do Rakúska 4. novembra 1989, to je ten ENERGIECONFORT. Fuzák ty už máš robotu, mesto hľadá pomocníka baču. Plat 800 €.

     • 5.1.2.1.1
      Juraj Fuzák says:

      hovorim, miestny hlupak…

      • 5.1.2.1.1.1
       Bezdomovec says:

       Ty si sa kam zaradil čo si mýliš analógiu s analízou. To je skoro tak ako kanalizácia s mobilizáciou, ekonomický expert, osvietený pán.

       • 5.1.2.1.1.1.1
        Turok says:

        Ty ked chces byt mudry sa aspon nauc pisat lebo to potom vyznie ze si totalne zaostaly.

        • 5.1.2.1.1.1.1.1
         Bezdomovec says:

         Ja môžem ja som dyslektik, dysgrafik.

         • 5.1.2.1.1.1.1.1.1
          Juraj Fuzák says:

          to vsetci dobre vedia, sposob uvazovania ZOO Bojnice – pavilon opic

          • 5.1.2.1.1.1.1.1.1.1
           Bezdomovec says:

           Pán Fuzák, tak to mi už viac nerobte teraz som mokrý, spotený, dokráčal z Bojníc a v pavilóne opíc o mojom nástupe hlavne samice nechceli ani počuť. V tej komunite máte veľmi dobré meno, len škoda že v Trnave takú priazeň nemáte. Tešiť vás môže aspom to že genetická rozdielnosť medzi opicami a človekom je iba 1%. Prosím pokračujte vo vašej činnosti, obohacujete túto diskusiu je to zábavné a zároveň poučné, kam ste schopný až zájsť. Dávno nebol docent Chocholušek na programe, vari je PN.

        • 5.1.2.1.1.1.1.2
         Turok says:

         Ani jedno nema vplyv na totalne skolacke chyby v texte ale skor to bude ozaj len to ze si strasne zaostaly a tu si riesis len svoje komlexy mam pravdu?

      • 5.1.2.1.1.2
       Občan says:

       Tak toto prosím pekne je argumentácia indivídua, ktoré bolo zvolené voličmi.

       Žeby predsa len platilo:
       voliči volia voly?

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.