reklama

V polovici leta majú v Trnave pribudnúť nové herné prvky na šiestich ihriskách za štvrť milióna eur

Trnavská radnica podpísala v prvej polovici júna šesť kúpnych zmlúv s troma spoločnosťami, ktoré nainštalujú nové herné prvky na detské ihriská na území mesta.

Nové herné zariadenia pre deti ako sú šmykľávky, hrazdy, trampolíny, pieskoviská, ale aj lavičky, pribudnú počas letných prázdnin v Sade Antona Bernoláka, Na hlinách a na uliciach Čajkovského, Teodora Tekela, Vajanského a Limbová.

Dodávateľov herných prvkov vyberala radnica prostredníctvom elektronického trhoviska.

Celková hodnota terénnych úprav a nových herných zariadení šiestich detských ihrísk je 249 490 eur.

Ilustračné foto

Úpravou prejde plocha detského ihriska Gulliver v Sade Antona Bernoláka. Do 3. augusta 2018 tu má dodávaľská firma umiestniť pieskovisko s rozmermi 6×10 metrov, pribudne drevené latkové oplotenie na ploche 9×13 metrov s výškou do jedného metra, pribudnú aj dve dvojmiestne húpačky. Celková hodnota je 20 790 eur.

Detské ihrisko na Limbovej na sídlisku Linčianska dostane do konca júla minivežu so šmykľávkou, herné zariadenie s tunelom, zemnú trampolínu, lezeckú skalu z polyesterovej živoce a dopadovú plochu s výmerou 62 metrov štvorcových, všetko v hodnote 25 700 eur.

Na Čajkovského ulici pribudne viacero hracích prvkov ako sú miniveža so šmykľávkou, herné zariadenie s preliezacím tunelom a lanovým tunelom, zemná trampolína, kolotoč, dvojitá reťazová húpačka, priskovisko 3×3 metre, trojhrazda, balančný a výkyvný kruh, skupinová húpačka a päť lavičiek. Tlmiaca dopadová plocha bude mať rozmer 147 metrov štvorcových. Hodnota diela je 74 000 eur, ihrisko má byť dokončené do 31. júla 2018.

Na sídlisku Družba, na ulici Teodora Tekela, dosiahnu investičné náklady na inštaláciu nových herných prvkov 39-tisíc eur. Pre deti tu pribudne miniveža s tunelom, lezecká zostava, kolotoč, závesná výkyvná húpačka, skupinová húpačka a štyri lavičky. To všetko na tlmiacej ploche s výmerou 77 metrov štvorcových. Práce by mali byť podľa zmluvy s dodávateľom hotové do konca júla.

Ihrisko na sídlisku Hliny dostane na ploche 136 metrov štvorcových drevenú závesnú hojdačku s dvoma sedačkami, trojhrazdu, lezeckú stenu so šiestimi hranami, ktorá obsahuje rebriny, lano a tyč na lezenie, hrazdu, horolezecku šikmú stenu, pribudne tu aj herné zariadenie s preliezacím tunelom a lanovým tunelom, lezecká skala a tri lavičky. To všetko v hodnote 45-tisíc eur. Ihrisko by malo byť hotové do 31. júla 2018.

A napokon, na Vajanského ulici dostanú najmenší do konca júla nové herné prvky za 45-tisíc eur v podobe miniveže so šmykľávkou, herného zariadenia s tunelom, zemnej trampolíny, kolotoča, závesnej výkyvnej hojdačky, lezeckej skaly a trojhrazdy na ploche 103 metrov štvorcových. Inštalované budú aj tri lavičky.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2018 10:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

29 komentárov pre “V polovici leta majú v Trnave pribudnúť nové herné prvky na šiestich ihriskách za štvrť milióna eur”

 1. 1
  obcan says:

  250.000 ??

  • 1.1
   Bezdomovec says:

   Adventné Trhy 300 000 nad pôvodný rozpočet, 250 000 tisíc nové prvky na ihriská, všetko v rámci predvolebnej kampane. Bošnák opravoval cesty, LTT zvolilo tento spôsob prezentácie svojich chrabrých činov.

 2. 2
  jana says:

  Pekné, ale na druhú stranu, na ihriska je , už ich je až priveľa, chodím po Trnava na bike, ale sú poloprázdne či prázdne, trocha cez víkend, ale na riadne kosenie, upratovanie listia a údržbu zelene, nielen v strede mesta nie je, nerozumiem tomu vôbec

  • 2.1
   Tom says:

   Po ktorych ihriskach chodis? Mas vlastne deti? Unas su ihriska plne ale zanedbane preto potrebuju nove a bezpezne prvky. V Trnave uz konci 2 kosba a strihanie krikov uz prebieha skoro mesiac tak kde nie je na udrzbu? Listy aspon unas niesu tak napis kade chodis a posli fotky na mesto ked si niekde nejake nasla.

   • 2.1.1
    LL.M. says:

    Tom a ty máš deti, prečo im ničíte životné prostredie. Neporiadok všade kde sa človek pozrie. Komenský pred 500 rokmi hovoril niečo o tom že príklady priťahujú. Kúpili ste drahý stroj na čistenie kanalizácie, pýtam sa kde je? Na Špačinskej to smrdí ako v chlieve, kamarát tvrdil že to zapáchajú niečie nohy. Tom tomu ja však neverím to nohy tak zapáchať nemôžu. Alebo môže byť tak pokazené, hnijúce niečie svedomie.

    • 2.1.1.1
     V.P. says:

     Ty si ina kategória.Iný level.Vieš ten stroj stále čistý kanalizacie. Ale keby ste s vašou zlocineckou organizáciou nezobrali úver pre City Arenu 3 melóny od Tavosu,tak mohla byť na Špacinskej nová kanalizácia! !!To nehovorím o pozemkoch pod obchodné centrum!!!Ale ne,radšej tie peniaze dáme zlodejovi-privatizerovi ,ktorý mal davno sedieť.Ako pan P.vytiahol 300 miliónov z Nafta Gbely a vysmial sa Slovákom do oči. .

     • 2.1.1.1.1
      Timur says:

      Ja tiež neviem čo sa to vtedy stalo, ale nie je trestaný, takže s tým sa musíš zmieriť, podobne ako ja. Čo sa týka toho stroja, keď ho už kúpili, tak by ma zaujímalo kde sa s ním pracuje, lebo od novembra minulého roka som ho videl prejsť cez Trnavu raz. Rozprával som sa s pracovníkmi z Tavosu a tvrdili, že stroj s vybavením, aby vyriešil problém Družby majú v Trnave 20 rokov, práve na čistenie kanalizácie, keď že sa s ním systematicky nepracuje problém so zápachom je na svete. Potom príde do rany V.P. a máme sa za čo schovať, zdôvodniť, brať peniaze za ničnerobenie a pozerať kedy začnú padať pečené holuby do huby.

     • 2.1.1.1.2
      Terazky says:

      Prosím aby ste rozlišovali mená Terasky a Terazky, za pochopenie Ďakujem Terazky. To sú záludnosti tejto humorno, zábavnej, vzdelávacej a klebetnej stránky www. trnava-live.sk. Chcel by som poznamenať že Družba začne smrdieť až bude cez 30°C a nebude pršať, takže predčasná radosť.

      • 2.1.1.1.2.1
       Juraj Fuzák says:

       Ja by som chcel poznamenat ze 30°C uz bolo a ani neprsalo a cuduj sa svete nesmrdelo na Druzbe, divne…

       • 2.1.1.1.2.1.1
        Terazky says:

        Pán Fuzák veď nebuďte už taký netrpezlivý. 30°C a bez dažďa musí byť tak 2-3 týždne, tá situácia sa periodicky opakuje každý rok. Fajšmekri Družby by odprisahali, že od kedy postavili na Družbe Lidl. Nerozumiem súvislostiam, ale Rúža by to aj odprisahala. Takže odborníci hľadajte súvislosti.

        • 2.1.1.1.2.1.1.1
         Juraj Fuzák says:

         hovorim, nejake to je divne, lebo normalne to smrdelo aj pri ovela nizsich teplotach, vcera bolo okolo 18 vecer a na Spacinskej to smrdelo. Na Spacinskej potrebuje smrad ine klimaticke podmienky ako na Druzbe? To mi nejako nevychadza…

         • 2.1.1.1.2.1.1.1.1
          Terazky says:

          Juraj Fuzák si múdri ako 300 000 stranová encyklopédia, poslanec MZ s diskusnými príspevkami častejšími ako ten poslanec z Linčianskej a ty sa nestaráš ani o to, prečo to na začiatku Špačinskej smrdí. Ťaháš rozumy odo mňa. Porozprávaj sa v rámci svojej poslaneckej aktivity s pracovníkmi Tavosu, zaplať jedno dve pivá a dozvieš sa. Oni ti vysvetlia prečo a neber za svoje nič nerobenie bubáčiky. Dúfam si si vedomý že z našich daní.

          • 2.1.1.1.2.1.1.1.1.1
           OK says:

           To musel byt neuveritelny zazitok stebou sedet na pive :D Aj sa stebou ti zamestnanci pofotili ? A s ktorym nickom si sa predstavil DPH,Labakan ABC, bezdomovec ci Timur? :D

          • 2.1.1.1.2.1.1.1.1.2
           Juraj Fuzák says:

           clovek nemusi byt encyklopedia na to aby pochopil ze tu trepes bludy, netusis vobec o com hovoris a pritom sa hras na deda vseveda. Keby som tahal rozumy od takych ako si ty tak skoncim v cvokhause :D Inak na moj poslanecky plat sa skladam aj ja zo svojich dani, sranda ne? :D

         • 2.1.1.1.2.1.1.1.2
          Koreňová príčina says:

          Treba sa vybrať po trase. Čiže šup do kanála, zapnúť nosový senzor a poďho za smradom.
          Tak sa zistí koreňová príčina.
          Možno len niekto zjedol odstáty tatársky biftek a nájdu sa z toho stopy.

      • 2.1.1.1.2.2
       OK says:

       Mne na druzbe ukazovalo aj cez 30 na slnku takze kolko musi byt presne pan terazky?

    • 2.1.1.2
     Tom says:

     Chod sa opytat na druzbu ako ten stroj pomohol ty zivotne prostredie. Ja znecistujem prostredie? To ludia co sa chovaju jak opice. Ja nemam problem si upratovat pred svojim domom aj ked svine hadzu ohorky a smeti vsade len nie tam kam patria.

 3. 3
  jana says:

  P. Tom, treba sa pozrieť na okrajové časti Trnavy, Linčianska, okolo obchodov, a hlavne na web odkazprestarostu, tam sa točí len a len okolo údržby zelene, a listí u Vás nie je, lebo ešte nepadá, občania si to väčšinou upratujú sami, aj strihanie stromov a ich údržba viazne.

 4. 4
  Marek says:

  Preco na cajkovskeho zrusili basketbalove ihrisko kam chodili 14-15 rocni chalani hrat futbal alebo basket a robiq rovnake ihrisko ake je o 10 metrov dalej pozdlz celej trate? Kam maju nast rocni hravat futbal? Tomu aafaltu nic nebolo… Nik ho sice neudrziaval ale aj tak malo svoj vyznam..

  • 4.1
   Juraj Fuzák says:

   Na tom ihrisku sa nedavno stal skaredy uraz ked prave chalan co tam hral basket, po tom ako sa mu noha zvrtla v diere co bol v starom asfalte spadol a rozbil si hlavu tak ze mal zlomeninu spodiny lebecnej a skoncil na operacnom stole. To ihrisko uz bezpecne nebolo. Nastrocni maju moznost prejst napriklad na nove ihrisko multifunckne na Bottovej skole a tam mozu sportovat kolko chcu.

   • 4.1.1
    Ihrisko says:

    A nestačí asfaltove ihriska zrekonštruovať? Vybrusit, natiahnuť nový asfalt tak aby tam neboli nerovnosti. Nie je treba všade robiť s umelým povrchom.
    Ihrísk pre malé deti sa robí veľa, no chýbajú možnosti pre – nactiletych alebo aj dospelých si zahrať basket, futbal, volejbal a pod.
    Inak ihrisko na bottovej je fajn , no z čajkovského trocha z ruky. Menšie decká asi neposles s loptou cez polku sídliska, a jedno multifunkcne ihrisko nestačí pre celé sídlisko.

    • 4.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Jasne ze jedno nestaci, to je pravda. Je ale lepsie mat umele ihriska na skolach, ktore sa budu oplotene, osvetlene atd. Asfaltove ihriska medzi sidliskami su vsak aj nepopularne kvoli tomu ze sa velmi ozyvaju ked na nich niekto hra, tento problem napriklad pravidelne riesime Na Hlinach. Neviem ale presne ake su plany pri revitalizacii dvorov na Prengu ci su tam v plane nejake ihriska pre vacsich. Na Zatvore a Vodarni su z umeleho povrchu a tam je zatial odozva pozitivna. To sa skor treba obrati na poslancov z toho VMC, budu vediet viac. Ja akurat viem ze na tom ihrisku bol fakt skaredy uraz, kedze sa to stalo kamosovmu synovcovi a bolo to kvoli tomu nekvalitnemu asfaltu.

     • 4.1.1.1.1
      Ihrisko says:

      Je super že sa opravujú ihriska na školách …ale to je celkom 9 ihrisk ( zjednodušene aj keď na mnohých sú aj 2-3ihriska). Čo je malo vzhľadom na počet obyvateľov ako aj dochádzkovu vzdialenosť. Preto je potrebné zachovať a opraviť aj tie asfaltove ihriska po sídliskách. A áno, umelý povrch by bol najlepší, no treba zvážiť ako to vychádza finančne celkom ( umelý povrch X asfalt) , v akom casovom horizonte by ich chcelo mat mesto opravene a aká je ich životnosť. Na sídliskách nebude nikto predpokladám kontrolovať kto v akej obuvi alebo s čím na ihrisko pôjde, a umelý povrch tu bude mať kratšiu životnosť ako v školách kde to bude pod dozorom. Je na toto nachystany na meste dajaký koncepčný materiál pán poslanec?

      • 4.1.1.1.1.1
       Rono says:

       Ten umely povrch ako je napr na vodarni sa lepsie opravuje ako asfatove ihrisko…Tam uz bolo nejake poskodenie a zachvilu to spravili kedto asfalt len tak neopravis

      • 4.1.1.1.1.2
       Juraj Fuzák says:

       Koncepcny material na opravu tych starych asfaltovych ihrisk? Take nic neexistuje. Ide sa cestou minimalne jedno opravene multifunkcne ihrisko na skole alebo ako v pripade Zatvora a Vodarne opravy tych starych ihrisk vzisli ako poziadavka z participativneho planovania tychto priestorov. Na Hlinach napriklad taketo ihrisko opravit ludia nechcu, chcu tam skor nieco ako oddychovy priestor, je to individualne docela.

 5. 5
  vlado says:

  Späť k téme článku, 28.8.ihrisko stále uzavreté, pred dvomi týždňami traktor trochu rozrypal , niečo zeminy odobral. Na zostatku čo ponechal sa stále nájdu črepiny skla. Otázka- je normálne aby od 2 júlového týždňa mesto nebolo schopné dokončiť jedno dosť vyťažené detské ihrisko? A to ešte neviem kto vyberal tie detské atrakcie. Nemám nič proti horolezeckej stene, ale na detské ihrisko ? Nerezový rebrík, sám o sebe dosť šmykľavý. Kolko hrozí úrazov? Neviem či v rámci bezpečnosti je všetko v poriadku. Ale na najobľúbenejšiu detskú šmykľavku peniaze nezostali alebo vybraný dodávateľ niečo také nedodáva? Aj toto je mesto a primátor, ktorý akože tam bol osobne kontrolovať.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.