reklama

Historický bronz L. Charfreitraga z atletických MS

libor1Len druhá slovenská medaila v ére samostatnosti z atletických majstrovstiev sveta putuje do Trnavy! Skvelým výkonom vo kladivárskom sektore o tom rozhodol v pondelok krátko popoludní v japonskej Osake člen AŠK Slávia Trnava Libor Charfreitag, keď výkonom 81,60 m vybojoval bronzovú medailu. Dvadsaťdeväťročný Trnavčan predviedol výbornú sériu (X – 80.93 – 79.10 – 76.88 – 81.60 – 80.48) a potvrdil tak vlastné slová o tom, že na japonský šampionát prichádza v skvelej forme.
Po predposlednej piatej sérii bol Libor dokonca druhý, no záverečný pokus bieloruského matadora Tichona za 83 metrov posunul Charfreitaga na bronzový stupienok. Každopádne však ide o historický a ojedinelý zápis do slovenských atletických tabuliek. Naša krajina získala doteraz jedinú medailu – rovnako bronzovú – na MS v atletike pred desiatimi rokmi zásluhou prekážkara Igora Kováča.  „Medailu venujem mame Eve, v utorok má narodeniny,“ prehlásil po súťaži šťastný Libor, ktorý za zásadný zlom vo svojej kariére považuje odchod na univerzitu do Dallasu v roku 1997.
Ako je známe, kladivári dozrievajú po tridsiatke. Preto veríme, že ďalšie veľké úspechy na Libora ešte čakajú.

Ulož ako PDF
Napísal 24. augusta 2007 12:20. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.