reklama

Internátu chýbajú milióny korún

internat-tuInternát Trnavskej univerzity začali stavať na Rybníkovej ulici v Trnave začiatkom roku 2005  s rozpočtom približne 200 miliónov korún. Dve budovy – trojpodlažný vstupný objekt a priľahlá sedempodlažná budova samotného študentského domova však ani po 30 mesiacoch od začiatku výstavby nie sú dokončené. Dôvodom meškania výstavby, ktorá mala podľa predpokladov v prípade plynulého financovania zo štátneho rozpočtu trvať len 13 mesiacov, je práve nedostatok financií. Trnavská univerzita očakáva, že ak peniaze na dostavbu získajú, internát dokončia v roku 2008.

Trnavská univerzita stavia internát pre vlastných študentov, po dokončení tu nájde ubytovanie viac ako 300 z nich. Študenti budú bývať v ubytovacích bunkách, tvorených z predsiene, hygienickej bunky a 2-lôžkovej izby. Na každom podlaží bude spoločná kuchynka. Podľa našich informácií štát doteraz z celkového objemu 200 miliónov korún vyčlenil na výstavbu približne 50 až 60 percent. Financie od Ministerstva školstva SR však nedostáva univerzita pravidelne a už dvakrát musela stavebné práce prerušiť.
„V súčasnom štádiu sú dokončené práce na exteriéroch hlavnej budovy, objekt je zabezpečený voči vplyvom počasia. Chýbajú však kompletné inštalačné práce vo vnútri objektu, rozvody inžinierskych sietí, podlahy, dlažby, obklady, maľovky a podobne. A to ešte nerátam vybavenie študentského domova interiérovým zariadením,“ informoval nás o aktuálnom stave zástupca Trnavskej univerzity.  inančné prostriedky na realizáciu spomínaných prác predstavujú objem v hodnote desiatok miliónov korún. Do konca roka však univerzita nepredpokladá, že nejaké peniaze ešte prídu.
„Ak nám finančné prostriedky prídu v potrebnej výške čím skôr, v priebehu roku 2008 máme hotovo,“ vyhlásil. Univerzita v súčasnosti nedisponuje žiadnym vlastným ubytovacím priestorom, kam by mohla svojich študentov umiestniť.

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2007 22:24. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.