reklama

O osude trnavského štadióna sa rozhodne do mesiaca

V závere minulého týždňa dostali predstavitelia mesta Trnava do rúk investičný zámer výstavby futbalového štadióna Spartaka a priľahlej polyfunkcie od švajčiarskeho konzorcia Hidber Consultants GmBH, v zastúpení Marazzi International a REMAC GmbH. „Ide o náročný projekt veľkého rozsahu, ktorý má byť umiestnený v centrálnej mestskej zóne. V polovici decembra bude o predloženom zámere rokovať mestské zastupiteľstvo. Kým sa materiál dostane na stôl poslancom, budeme ho konzultovať a pripomienkovať v odbornej rovine s viacerými subjektami a inštitúciami,“ poznamenal viceprimátor mesta Trnava Vladimír Butko.
Výstavba nového Štadióna Antona Malatinského a realizácia administratívnych a obchodných priestorov v okolí súčasného štadióna si vyžiada zmenu Územného plánu centrálnej mestskej zóny. Ak má dostať projekt zelenú, zmenu územného plánu musia odsúhlasiť mestskí poslanci. Následne budú 16. decembra 2008 na rokovaní zastupiteľstva hlasovať aj o Zmluve o výpožičke štadióna švajčiarskemu konzorciu na 60 rokov.
O tom, či bude mať Trnava najmodernejší futbalový stánok na Slovensku, sa rozhodne o necelý mesiac. Náročný a rozsiahly projekt si vyžiada už v najbližších dňoch viacero dôležitých rokovaní, výsledky ktorých prakticky rozhodnú o osude tohto projektu v hodnote možno až dvoch či troch miliárd korún.

Ulož ako PDF
Napísal 20. novembra 2008 22:34. Článok je zaradený do rubriky: Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.