reklama

Zuzulová v Aspene vypadla a ukončila jedinečnú sériu

Osemnásťkrát v rade dokázala slovenská slalomárka Veronika Zuzulová dokočiť preteky Svetového pohára v slalome. Až 17-ráz po sebe pritom dokončila v prvej desiatke! Unikátnu sériu odštartovala pred dvomi rokmi v americkom Aspene. Presne na svahu, kde v nedeľu 30. novembra 2008 už po niekoľkých sekundách jazdy stratila stabilitu a sužovaná zraneniami vypadla.
Do Severnej Ameriky cestovala Zuzulová z Fínska, kde napriek nešťastnému pádu počas tréningovej jazdy nastúpila na preteky v Levi a skončila dokonca piata.
V Aspene jej lekári potvrdili, že má zlomené jedno rebro. A hoci Veronika vynechala sobotňajší obrovský slalom, na svoju silnejšiu disciplínu predsa len nastúpila. Bohužiaľ, štartové číslo 6 jej šťastie neprinieslo a z dlhého pobytu za oceánom sa tím Zuzulovcov vracia bez jediného bodu do hodnotenia Svetového pohára.
„Bola to taká klasická chyba, nič mimoriadne. Bola tam trochu kompresia a vyhodilo ma to z trate. Nie je to príjemné, ale nemôžem byť jediný lyžiar na svete, ktorý štyri roky nevypadne a dokončí všetky preteky. Slalom je disciplína, v ktorej sa to stáva a mne sa to stalo po dvoch rokoch. Asi to tak malo byť, také je lyžovanie. Ťažkú hlavu si z toho nerobím,“ komentovala V. Zuzulová po pretekoch pre agentúru SITA.
Najbližšie čakajú na slalomárky o dva týždne (13. decembra) preteky v španielskom stredisku La Molina. Treba veriť, že dovtedy sa Veronika naplno zotaví z nie práve ideálneho úvodu sezóny a vráti sa tam, kde reálne patrí – do boja o pódiové priečky.

Krátka fotoanylýza pádu Zuzulovej v americkom Aspene:

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2008 19:52. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.