reklama

Príprava projektu štadióna a polyfunkcie v jeho blízkosti pokračuje

vizualy-stadion1V decembri 2008 odsúhlasili poslanci Mests­kého zastupiteľstva v Trnave návrh projektu nového futbalového štadióna a priľahlej polyfunkcie predložený švaj­čiarskym konzorciom Hidber Consultants GmBH a súhlasili s pokračovaním prípravných prác spojenými so  zmenou Územného plánu centrálnej mestskej zóny.
Odvtedy sa uskutočnila na mestskom úrade séria rokovaní spojená s prípravou projektu v predpokladanej hodnote asi 130 mil. eur.

Predstavitelia trnavskej radnice a zástupcovia švajčiarskeho investora absolvovali od za­čiatku roka niekoľko rokovaní.
“Obe strany pracujú na projekte v zmysle podpísaného Memoranda o spolupráci. Mesto Trnava zabezpečuje podklady pre zmenu Územného plánu centrálnej mestskej zóny, švaj­čiarsky partner na základe aktualizovaných informácií a vyjadrení inštitúcií, úradov a povoľujúcich orgánov pracuje na projekčných prípravách svojich projektov,” v skratke zhrnul prebiehajúce aktivity v súvislosti s plánovaným investičným zá­merom vybudovania nového futbalového štadióna, obchodných, byto­vých a administratívnych pries­to­rov viceprimátor Vladi­mír Butko.

Podľa našich informácií definitívne podklady určené pre poslancov mestského zastupiteľstva, na základe ktorých bude možné zmeniť územný plán, by mohli byť hotové v auguste tohto roka. “Tento investičný zámer je v mnohých ohľa­doch náročnejší, než príprava výstavby automobilky PSA,” poznamenal V. Butko.

Ulož ako PDF
Napísal 23. apríla 2009 17:24. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Príprava projektu štadióna a polyfunkcie v jeho blízkosti pokračuje”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.