reklama

Aktuálne policajné správy (21. týždeň)

pz-sr-logoPolícia v utorok /19.5./ obvinila z prečinu nebezpečného vyhrážania 26 ročného mladíka z Trnavy. V predchádzajúci deň sa vo večerných hodinách v zábavnom podniku na sídlisku Prednádražie v Trnave vyhrážal fyzickým ublížením na zdraví 35 ročnej žene. Svoj verbálny útok vystupňoval tak, že to v žene vzbudilo obavu o jej zdravie a život a preto to oznámila na polícii. Vyšetrovateľ posúdil útok mladíka ako protiprávny a obvinil ho. Za jeho konanie mu teraz hrozí väzenie až na jeden rok.

Polícia v pondelok /18.5./ obvinila z drogovej trestnej činnosti 23 ročného mladíka z Jaslovských Bohuníc. Počas bežnej kontroly v Trnave policajti pri ňom našli sušenú rastlinu. Podozrivý mladík sám uviedol, že sa jedná o marihuanu a má ju pre vlastnú potrebu. Vyšetrovateľ podozrivú látku zaistil a zaslal na skúmanie. Expertíza jeho výpoveď potvrdila a  spresnila, že sa jedná o 7 dávok tejto drogy. Teraz mu hrozí väzenie na jeden až päť rokov.

Trnavskí kriminalisti objasnili v utorok lúpežné prepadnutie so zbraňou. 20 ročný mladík z Hlohovca začiatkom mája s nožom v ruke vošiel do predajne potravín na ul. Vinohradskej v Hlohovci. So slovami „daj peniaze otvor kasu“ prinútil predavačku aby mu vydala dennú tržbu. Počas toho neustále pred jej tvárou mával s nožom v ruke. S kasy vybral viac ako 240,-€ a utiekol. Polícia ho vypátrala a obvinila z trestného činu lúpeže, za ktorý mu teraz hrozí väzenie na sedem až dvanásť rokov.

Trestného činu pytliactva sa v utorok večer  dopustil 36 ročný muž z Drahoviec. Po tom ako bol videný pri love rýb na Madunickom kanáli skontrolovala ho rybárska stráž z miestnej rybárskej organizácie. Pri kontrole u neho našli 8 ks rýb a zároveň zistili, že je taktiež platným členom miestnej rybárskej organizácie v Drahovciach. Nakoľko však porušil zákaz lovu rýb v tomto období, privolali strážcovia policajnú hliadku, ktorá ho predviedla pred vyšetrovateľa. Škoda na ulovených rybách bola miestnou organizáciou vyčíslená do výšky 30,-€. Nakoľko sa dopustil protiprávneho konania vyšetrovateľ ho obvinil z prečinu pytliactva, za ktorý mu teraz hrozí väzenie až na dva roky.

Polícia v stredu /20.5./ obvinila z prečinu nebezpečného vyhrážania 57 ročného muža zo Šípkového. Ten sa koncom marca  v obci Šípkové vyhrážal zabitím s kuchynským nožom  v ruke 35 ročnému mužovi z Piešťan. K fyzickému útoku neprišlo a páchateľ odišiel preč. Po krátkej chvíli sa však vrátil k poškodenému mužovi s kosou v ruke a pokračoval vo svojich slovných vyhrážkach. Napokon upustil od svojich vyhrážok a odišiel. Nikto zo zúčastnených neutrpel žiadne zranenia. Páchateľovi za jeho konanie teraz hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky.

Vyšetrovateľ v pondelok /18.5./ obvinil z drogovej trestnej činnosti 24 ročného muža z Považan. Koncom roka 2008 bola pri vykonávaní bezpečnostnej prehliadky počas dopravnej kontroly vo vozidle u neho nájdená podozrivá látka. Policajti bielu látku v igelitovom vrecku zaistili a vyšetrovateľ ju zaslal na skúmanie. Vykonaná expertíza potvrdila, že sa jedná o 15 jednorazových dávok metamfetamínu. Za drogovú trestnú činnosť teraz hrozí obvinenému mužovi väzenie na štyri až desať rokov.

Informácie poskytol Ľuboš Homola z Oddelenia komunikácie a prevencie KR PZ v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 22. mája 2009 0:20. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.