reklama

Zlodeji kradnú po Trnave z áut prenosné navigácie

Trnavskí policajti zaznamenali v priebehu minulého týždňa na území mesta desať vlámaní do osobných áut. Až v deviatich prípadoch sa v autách nachádzali prenosné navigačné systémy, ktoré ich majitelia nechali v interiéri.

Škoda spôsobená zlodejmi býva v takýchto prípadoch navýšená o náklady spojené s výmenou bočného skla

„Na sídlisku Linčianska došlo k šiestim krádežiam, na Družbe k dvom a k jednej krádeži na Kopánke. Polícia v tejto súvislosti upozorňuje majiteľov áut, aby si navigačné systémy zobrali radšej so sebou. Viditeľne uložené na prednom skle sa stávajú lákadlom a ľahkou korisťou pre zlodejov. Výška škody, ktorú páchateľ spôsobí jednak rozbitím skla na aute a jednak ukradnutím navigácie, sa pohybuje okolo 200 eur a viac,“ upozorňuje krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Polícia odporúča vodičom brať si z auta so sebou všetky cenné veci, nielen navigačné systémy, čim sa dá predísť nepríjemnostiam a škodám spôsobených krádežou vlámaním do auta.

Foto: KR PZ v Trnave


Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2011 13:40. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.