reklama

Nezamestnanosť v trnavskom regióne sa na konci roka zvýšila na 6,15%

Miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla k 31. decembru 2010 v trnavskom okrese podľa údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR (ÚPSVAR) 6,15%. V porovnaní s predošlým mesiacom miera nezamestnanosti stúpla o  0,19 percenta a vrátila sa na októbrovú úroveň (6,11%).

Evidovaná miera nezamestnanosti dosiahla v decembri na území Trnavského kraja 8,17%, v rámci celej SR bolo k minulému mesiacu bez práce 12,46 percenta ľudí.

Automobilový priemysel je ťahúňom slovenskej ekonomiky a zároveň pomáha udržiavať zamestnanosť na prijateľnejšej úrovni

Z celkového počtu 69 296 ekonomicky aktívnych obyvateľov okresu Trnava sa minulý mesiac uchádzalo o prácu 4848 ľudí. Z tohto počtu 4259 uchádzačov bolo na konci roku schopných okamžite nastúpiť do práce. Bezmála šesťsto ľudí nemohlo nastúpiť do zamestnania z dôvodov ako sú vzdelávanie a príprava pre trh práce, dočasná pracovná neschopnosť, OČR či absolvenstská prax.

Trnavský región patrí z pohľadu štatistík nezamestnanosti medzi najlepšie na Slovensku. Menej ľudí bez práce bolo v decembri len v Pezinku (5,96%), Senci (5,71%) a bratislavských okresoch (od 3,18 do 4,60%).
V rámci krajov bola nižšia nezamestnanosť bola iba v Bratislavskom kraji – 4,63 percenta, na tretej priečke za Trnavským krajom (8,17%) sa umiestnil Trenčiansky kraj s 9,51-percentnou nezamestnanosťou.
Najviac ľudí bez práce bolo v minulom mesiaci na území Banskobystrického kraja, až 18,86%.
Medzi regiónmi sú na tom najhoršie v rimavskosobotskom (33,64), revúckom (28,83) a rožňavskom regióne (26,82%).

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2011 14:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.