reklama

Civilný sobáš nemusíte mať na radnici. Potrebujete však súhlas mesta

Za poplatok vo výške 66 eur si môžu snúbenci vybrať miesto pre svoj civilný sobáš aj inde ako na pôde trnavskej radnice.
Návrh na utorňajšom zasadnutí odsúhlasili poslanci mestského zastupiteľstva. Akt uzavretia manželstva v súčasnosti vykonáva 12 ľudí, sú medzi nimi zástupcovia radnice a poslanci.

Žiadosti snúbencov budú posudzovať pracovníci matriky, sobášiaci, prípadne iní predstavitelia mesta. Hlavnou podmienkou pre schválenie iného miesta sobáša bude okrem zaplatenia vyššieho poplatku aj splnenie zákonom určenej požiadavky, aby sa obrad uskutočnil „slávnostným, dôstojným spôsobom na vhodnom mieste v súlade so zákonom o rodine“.

Ilustračné foto

„Uzavretie manželstva na inom mieste ako je radnica bude možné po predchádzajúcom súhlase mesta. V praxi sa môže stať, že v čase oficiálneho termínu sobášov, kedy sa vykonávajú obrady na radnici, budú žiadať snúbenci o sobáš na inom mieste v Trnave, preto budeme musieť reagovať a v niektorých prípadoch vytvoríme takpovediac dva sobášiace tímy. Za hlavné obradné miesto však stále považujeme reprezentačné priestory mestskej radnice,“ uviedol počas rokovania zastupiteľstva primátor mesta Vladimír Butko.

Obhliadka a posúdenie priestorov uvedených v žiadosti a organizačno-technické zabezpečenie sobášneho obradu si vyžiadajú zvýšené náklady. Mesto preto pristúpilo k vyrúbeniu poplatku vo výške 66 eur. Za klasický sobáš v priestoroch radnice zaplatia snúbenci 16,50 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2011 17:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.