reklama

Mladá korčuliarka so slúchadlami v ušiach vbehla pred prechádzajúce auto

Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala vo štvrtok 16. júna o 18.30h v obci Vrbové.
Dvadsaťročná chodkyňa z Vrbového sa na kolieskových korčuliach so slúchadlami v ušiach pohybovala po nesprávnej pravej strane cesty. „Pri ceste bol chodník, ktorý nepoužila a mimo priechodu pre chodcov chcela prejsť na druhú stranu cesty. Nepresvedčila sa, či za ňou ide auto a náhle vošla do jazdnej dráhy Škody Felícia. Devätnásťročný vodič z Chtelnice už nestihol zrážke s korčuliarkou zabrániť. Mladá žena utrpela v dôsledku nehody ťažké zranenia. U vodiča polícia dychovou skúškou nezistila požitie alkoholu. Presné príčiny nehody polícia vyšetruje,“ priblížila okolnosti zrážky hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Mladá žena chcela prejsť na druhú stranu cesty a nevšimla si auto jazdiace za ňou

Polícia upozorňuje korčuliarov, ktorí sa v tomto období na cestách pohybujú v hojnej miere, aby si uvedomili, že v zmysle zákona o cestnej premávke sú chodcami. Tam, kde je chodník, majú sa korčuľovať po chodníku, ale zároveň nesmú ohroziť chodcov.

„Ak pri ceste nie je chodník, pohybujú sa po ľavom okraji vozovky, tak ako chodci. Počúvanie hudby pomocou slúchadiel je dosť nebezpečné pre akéhokoľvek účastníka cestnej premávky. Na to, aby sme vedeli správne reagovať, potrebujeme totiž využívať aj sluch. Polícia vyzýva korčuliarov, aby sa správali v cestnej premávke zodpovedne a podľa predpisov a predchádzali tak zbytočným zraneniam a tragédiám. Zabúdať by nemali na chrániče končatín, prilby a reflexné prvky. V každom prípade polícia odporúča na korčuľovanie radšej využívať okruhy na to určené, než naše cesty, ktoré sú nezriedka preplnené autami,“ pripomína M. Kredatusová.

Foto: KR PZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2011 10:35. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.