reklama

Trnavské basketbalistky obsadili na jarmočnom Trnava Cup – e druhé miesto

Pekné basketbalové momenty a napínavé zápasy ponúkol v dňoch 9. až 11. septembra jarmočný basketbalový turnaj žien TRNAVA CUP, ktorého jubilejný – 10.ročník organizoval BK AŠK Slávia Trnava v rámci tradičného trnavského jarmoku v spolupráci s mestom Trnava.

Na turnaji sa zúčastnilo päť družstiev, okrem domáceho BK AŠK Slávia Trnava aj tímy ŽBK Lokomotíva Sereď, BaO TJ Strojár Malacky, BK pri ZŠ A. Dubčeka Bratislava a MBK Piešťany.

Trnavčanky sa v prvý hrací deň – piatok 9.9. stretli so súperom z Piešťan a po dobrom výkone zdolali zástupkyne kúpeľného mesta 61:54.

Družstvo basketbalistiek Slávie Trnava

V sobotu čakal Trnavské dievčatá zápas s BK pri ZŠ A. Dubčeka Bratislava a v druhom zápase sa stretli s Malackami. Obidva zápasy zverenkyne trénera Juraja Lukoviča zvládli a po výsledkoch 56:52 a 55:54 išli do finále turnaja ako neporazený tím. Najmä v druhom zápase s Malackami Trnavské basketbalistky ukázali morálnu silu, keď minútu pred koncom zápasu prehrávali s dobre hrajúcim družstvom Malaciek o  päť bodov, ale dvomi trojkovými pokusmi v poslednej minúte otočili zápas a udržali tesné víťazstvo o jeden bod.

V nedeľu 11.9. sa stretli doposiaľ neporazené družstvá BK AŠK Slávia Trnava a ŽBK Lokomotíva Sereď. V tomto zápase sa ukázala väčšia skúsenosť a kvalita Sereďaniek, ktoré zvíťazili nad domácimi hráčkami 73:48.

Trnavčanky tak obsadili druhé miesto na turnaji, z pohára za tretie miesto sa tešili hráčky Malaciek.

V rámci prípravy na sezónu 2011/2012 sa cez nasledujúci víkend 16.9. – 18.9.2011 Trnavské basketbalistky – kadetky zúčastnia na turnaji v Starej Turej a  žiačky BK AŠK Slávia Trnava budú reprezentovať mesto Trnava na turnaji v Banskej Bystrici.

Konečné poradie:

1. ŽBK Lokomotíva Sereď
2. BK AŠK Slávia Trnava
3. BaO TJ Strojár Malacky
4. BK A.Dubčeka Bratislava
5. MBK Piešťany

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2011 23:51. Článok je zaradený do rubriky: BASKETBAL - SLÁVIA TRNAVA, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Trnavské basketbalistky obsadili na jarmočnom Trnava Cup – e druhé miesto”

  1. 1
    kamos says:

    Pre propagáciu basketbalu v Trnave bude prospešné, že zástupcovia ženského a mužského basketbalu robia všetko preto, aby sa ich zápasy na celoslovenskej úrovni (muži, ženy, juniori, kadetky, atď.) hrali v hlavnej mestskej športovej hale. Doteraz po skončení hádzanej v meste táto hala nemá so športom nič spoločné (hrá sa tam len futsal). Slúži len na plesy, výstavy, burzy, atď. Basketbal v Trnave po posledných úspechoch si takúto prezentáciu v hlavnej športovej hale určite zaslúži. Muži vyhrali 1. ligu, mohli ísť do extraligy, ale vedenie mesta odmietlo pomoc. Mužskú extraligu v basketbale podľa nich Trnava nepotrebuje. Žiačky sa stali majsterkami Slovenska. Po dlhých rokoch má Trnava družstvo, ktoré je majstrom Slovenska v kolektívnom športe. Pochybujem, že si to na vedení mesta niekto vôbec všimol.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.