reklama

Polícia odhalila páchateľa lúpeže vďaka kamerovému systému

Polícia zadržala a obvinila páchateľa podozrivého zo zločinu lúpeže. V piatok 18. novembra pred 22. hodinou v Trnave páchateľ lúpežne prepadol 52-ročného muža.

„Pri výťahu, na prízemí bytového domu, podišiel páchateľ k poškodenému a udrel ho do krku. V dôsledku toho muž spadol na zem, kde páchateľ pokračoval v útoku. Od svojej obeti požadoval peniaze, ktoré potreboval na cigarety. Prehľadal mu zadné vrecká na nohaviciach, no peniaze nenašiel. Na to páchateľ odišiel ku vchodovým dverám, vzápätí sa ale vrátil a napadnutého muža ešte kopol. Poškodenému neulúpil nič, keďže peniaze u neho nenašiel,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Vypátrať páchateľa pomohol aj kamerový systém

Obeť utrpela poranenia hlavy, ktoré si vyžiadali lekársky zásah. Vďaka nainštalovanému kamerovému systému polícia zakrátko páchateľa vypátrala a zadržala.

Policajný vyšetrovateľ zo zločinu lúpeže obvinil v minulosti už trestaného, 25-ročného Trnavčana. Zároveň spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. V prípade uznania viny mu hrozí väzenie na tri až osem rokov

„Polícia by chcela v tejto súvislosti upozorniť občanov, aby boli opatrní a dávali si pozor, koho vpustia do vchodu. Nainštalovanie kamerového systému vo chode patrí tiež medzi účinné opatrenia, ktoré môžu páchateľa od trestnej činnosti odradiť alebo následne pomôže polícii pri jeho vypátraní,“ upozorňuje Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2011 12:10. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.