reklama

Policajná hliadka zaistila na Špačinskej vodiča so štyrmi promile, skončil v cele

Až takmer štyri promile alkoholu v krvi namerali trnavskí policajti v nedeľu 17. februára o deviatej ráno 33-ročnému vodičovi Renaultu na Špačinskej ulici.

Hliadka policajnej motorizovanej jednotky zastavila opitého Trnavčana po tom, ako sa jej zdala vodičova jazda podozrivá.

Muž skončil v cele policajného zaistenia.

alkohol-auto

ILUSTRAČNÉ FOTO

Počas kontroly policajti vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol, ktorou mu namerali 1,88 mg, čo je v prepočte 3,92 promile alkoholu. Tridsaťtriročný Peter z Trnavy viedol vozidlo v stave vylučujúcom spôsobilosť, preto mu polícia ďalšiu jazdu zakázala. Nakoľko svojim konaním mohol ohroziť život alebo zdravie ľudí alebo spôsobiť značnú škodu na majetku, poverený príslušník ho obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Podľa zákona je možné uložiť za takýto skutok trest odňatia slobody na jeden rok,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Polícia v Trnavskom kraji odhalila v uplynulom týždni 49 prípadov jazdy pod vplyvom alkoholu.

V 31 prípadoch jazdili pod vplyvom alkoholu vodiči motorových vozidiel, v 18 prípadoch cyklisti.

Jazda pod vplyvom alkoholu je jedným z porušení pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom, ako aj jednou z častých príčin dopravných nehôd. Alkohol znižuje pozornosť vodičov, má za následok ďalšie možné porušenia pravidiel cestnej premávky, nebezpečne znižuje reakčnú schopnosť v prípade kolízií. Dopravné nehody pod vplyvom alkoholu sa neraz končia tragicky a doplácajú na ne aj nevinní účastníci,“ pripomenula Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 18. februára 2013 10:44. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.