reklama

Zadržali mu vodičák, napriek tomu si sadol za volant. A navyše opitý

Z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia policajti obvinili 36 ročného muža z Bohdanoviec nad Trnavou.

Obvinený muž viedol 17. marca krátko po dvadsiatej druhej hodine osobné auto Daewoo v obci Bohdanovce nad Trnavou. Vodiča zastavila a kontrolovala policajná hliadka z Trstína.

Počas kontroly policajti zistili, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 18 mesiacov. Vodič sa na výzvu policajtov podrobil dychovej skúške, ktorou mu policajti namerali 1,92 promile alkoholu,“ informoval trnavský policajný hovorca Michal Hanus.

Polícia dôrazne žiada vodičov, aby nepodceňovali riziko jazdy pod vplyvom alkoholu a iných omamných látok, ktoré vo výraznej miere ovplyvňujú schopnosť viesť vozidlá.

Každý z nás by si mal uvedomiť, že jazdou pod vplyvom alkoholu zvyšujeme riziko vzniku dopravnej nehody, a tak aj riziko zranenia, v horšom prípade smrti. V prípade, že je vodič značne pod vplyvom alkoholu a nameraná hodnota alkoholu v dychu presahuje hodnotu nad jedno promile, ide o trestný čin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Vodič sa preto takýmto konaním vystavuje aj riziku trestného stíhania, za čo mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,“ upozorňuje.

Riziku trestného stíhania sa vystavuje aj ten vodič, ktorý sa odmietne podrobiť vyšetreniu na zistenie návykovej látky dychovou skúškou, orientačným testovacím prístrojom, alebo sa odmietne podrobiť lekárskemu vyšetreniu odberom a vyšetrením krvi alebo iného biologického materiálu.

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2013 9:25. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zadržali mu vodičák, napriek tomu si sadol za volant. A navyše opitý”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.