reklama

Polícia zadržala tri osoby podozrivé z lúpeží v herniach

„Úspešné“ ťaženie lupičov podozrivých z lúpeží v herniach v Trnave, Malackách a Hodoníne ukončila v nedeľu 7. apríla polícia.

Podľa informácií krajskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej v nedeľu podvečer zadržali hliadky pred Trnavou v smere od Senice posádku auta Škoda Octavia, v ktorej sedeli 20-ročný Bratislavčan Jozef a rovnako starý Trnavčan Roman.

Mladíci skončili v rukách polície len asi dve hodiny po lúpeži v reštaurácii s herňou v moravskom Hodoníne.

lupez-malacky-1
Jeden z podozrivých zachytený bezpečnostnou kamerou

Páchatelia po vzájomnej dohode vošli do reštaurácie. Jozef je obvinený z toho, že namieril zbraň na zamestnanca a Roman ho vyzval, aby mu vydal peniaze. Čašník mu dal peňaženku s 3000 českými korunami a do prineseného vrecka páchateľ presypal aj drobné mince. Chcel vziať aj notebook, ten sa však pri manipulácii poškodil a tak ho hodil o zem. Zamestnanca chceli olúpiť aj o mobilný telefón, no keďže ho v rýchlosti nemohol nájsť, tak z reštaurácie ušli. Škodu spôsobili za 500 eur.
Páchatelia po lúpeži smerovali na Slovensko a v Senici sa zastavili na čerpacej stanici, kde natankovali, no odišli bez zaplatenia. Medzitým už polícia disponovala informáciami z Českej republiky a tiež vedela aj o nahlásenej krádeže pohonných hmôt. Vďaka operatívnemu konaniu polície a dobrej spolupráce s Políciou Českej republiky policajti podozrivých mužov pri Trnave zadržali
,“ priblížila udalosti z minulej nedele M. Kredatusová.

Ďalším vyšetrovaním polícia zistila, že Roman a Jozef sú spolu s ďalším komplicom, 19-ročným Zoltánom z Topoľníkov, podozrivými osobami zo spáchania lúpeže v herni na Paulínskej ulici v Trnave.

Obvinení sú z toho, že pätnásť minút po polnoci z  2. na 3. apríla prišli na tej istej Škode Octavia k vytypovanej herni.

Zoltán podľa vyšetrovateľa maskovaný čiernou kuklou vošiel do herne a so zbraňou v ruke, ktorú obtiahol, prinútil pracovníčku, aby mu vydala peniaze. Zbraňou mieril aj na zákazníka, ktorý bol v tom čase v herni.

Páchateľ po lúpeži nastúpil do auta, kde ho ďalší dvaja čakali a spolu odišli. Pred samotnou lúpežou bola Jozefova priateľka spolu s Romanom obzrieť situáciu v herni. Ženu polícia tiež zadržala, no po vypočutí bola prepustená.

Zoltán býva prechodne v Bratislave, kde v stredu 10. apríla polícia vykonala domovú prehliadku. Pri nej boli zaistené dôkazy, ktoré majú súvis s lúpežou,“ doplnila hovorkyňa.

Vyšetrovateľ všetkých troch mužov obvinil zo zločinu lúpeže a spracoval podnet na ich väzobné stíhanie. V prípade uznania viny im môže byť uložený trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2013 14:20. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.