reklama

Menej ľudí bez práce ako v Trnave mali na konci roka len v Senci a Bratislave

Miera evidovanej nezamestnanosti dosahovala na konci roka 2013 v okrese Trnava 6,73 percenta.

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVAR) evidovalo k 31. decembru celkový počet 4766 uchádzačov o zamestananie.

Po odrátaní ľudí, ktorí z viacerých dôvodov nemohli okamžite nastúpiť do zamestania (vzdelávanie a príprava pre trh práce, dočasná pracovná neschopnosť, OČR, absolventská prax, menšie obecné služby…) bolo na konci roka v evidencii 4441 disponibilných uchádzačov o zamestnanie.

V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom došlo k poklesu o 0,15%.

stavba

Ilustračné foto

Pred šiestmi mesiacmi na konci júna dosahovala nezamestnanosť v trnavskom okrese 8,11 percenta. Pred rokom v decembri 2012 bolo bez práce 7,56 ekonomicky aktívnych obyvateľov, na konci roka 2011 evidoval ÚPSVAR v okrese Trnava nezamestnanosť 7,31 percenta.

Dlhodobý pohľad do minulosti napovedá, že na konci roka 2009 bolo bez práce 6,24% obyvateľov okresu, pred desiatimi rokmi v decembri 2004 evidovalo ústredie práce v okrese Trnava 7,69 – percentnú nezamestnanosť.

Na konci minulého roka bolo k dispozícii 120 voľných pracovných miest.

V rámci Slovenskej republiky dosiahla miera evidovanej nezamestnanosti úroveň 13,50 percenta.

V Trnavskom kraji bolo bez práce 9,16% ľudí. Po okrese Trnava mali druhú najnižšiu nezamestnanosť v Galante (6,75%). V Hlohovci evidovali 9,36 a v Piešťanoch 9,44 – percentnú mieru nezamestnanosti.

Menej ľudí bez práce v rámci Slovenska mali okrem Trnavy len v okrese Senec (6,30%) a v piatich bratislavských okresoch (od 4,93 do 6,08%).

Ulož ako PDF
Napísal 21. januára 2014 16:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Menej ľudí bez práce ako v Trnave mali na konci roka len v Senci a Bratislave”

 1. 1
  Maros Puchly says:

  Ja vam poviem preco to je 6%!!!!!!!!!!
  Zaciatkom roku 2013 som bol 3 mesiace na urade evidovany ako nezamestnany. Pri pravidelnych navstevach, ked som sa tam musel zastavit na podpis, kazdy druhy clovek co bol predo mnou, alebo pri vedlajsich prepazkach, bol odhlaseny z uradu prace. Panicky kazdemu z nich povedali nasledovne”
  “Vy ste tu dlhodobo evidovany, ste dlhodobo nezamestnany, kludne vas mozeme vyradit z evidencie, naco sa budete kazdy mesiac sem chodit podpisovat, cakat tu v rade. Ved o davky v hmotnej nudzi nepridete.”
  Odpoved kazdeho jedneho:
  Naozaj nepridem o davku?
  “Nie, nepridete”
  “Tak dobre, mozete ma vyradit.”
  TAKTO SA U NAS NA SVK ZACALA ZNIZOVAT NEZAMESTNANOST.
  A POTOM ZE JE 6 %. PRD.
  Za tie tri mesiace som tam bol tusim styri krat a za tu dobu vyradili za tu mozno hodinu a pol co som si tam odstal za tie styri razy cca 15 ludi.
  Za hodinu a pol 15 ludi!!!!!!
  Tak potom kolko dlhodobo nezamestnanych uz nie je na urade prace evidovanych? Kolko?
  VIVAT SLOVAKIA

  • 1.1
   jozin says:

   otazka sa da aj otocit. kolko zamestnanych je na urade prace? :)

  • 1.2
   firhang says:

   trochu prehanas nie? 15 hodin tyzdenne krat 10 ludi za hodinu by znamenalo 150 ludi za tyzden.
   to mas za mesiac 600 ludi. za rok je to 6500 ludi (ked odratam sviatky). ved to by bolo este viac, nez je oficialne nezamestnanych…

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.