reklama

Menej ľudí bez práce ako v Trnave mali na konci roka len v Senci a Bratislave

Miera evidovanej nezamestnanosti dosahovala na konci roka 2013 v okrese Trnava 6,73 percenta.

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVAR) evidovalo k 31. decembru celkový počet 4766 uchádzačov o zamestananie.

Po odrátaní ľudí, ktorí z viacerých dôvodov nemohli okamžite nastúpiť do zamestania (vzdelávanie a príprava pre trh práce, dočasná pracovná neschopnosť, OČR, absolventská prax, menšie obecné služby…) bolo na konci roka v evidencii 4441 disponibilných uchádzačov o zamestnanie.

V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom došlo k poklesu o 0,15%.

stavba

Ilustračné foto

Pred šiestmi mesiacmi na konci júna dosahovala nezamestnanosť v trnavskom okrese 8,11 percenta. Pred rokom v decembri 2012 bolo bez práce 7,56 ekonomicky aktívnych obyvateľov, na konci roka 2011 evidoval ÚPSVAR v okrese Trnava nezamestnanosť 7,31 percenta.

Dlhodobý pohľad do minulosti napovedá, že na konci roka 2009 bolo bez práce 6,24% obyvateľov okresu, pred desiatimi rokmi v decembri 2004 evidovalo ústredie práce v okrese Trnava 7,69 – percentnú nezamestnanosť.

Na konci minulého roka bolo k dispozícii 120 voľných pracovných miest.

V rámci Slovenskej republiky dosiahla miera evidovanej nezamestnanosti úroveň 13,50 percenta.

V Trnavskom kraji bolo bez práce 9,16% ľudí. Po okrese Trnava mali druhú najnižšiu nezamestnanosť v Galante (6,75%). V Hlohovci evidovali 9,36 a v Piešťanoch 9,44 – percentnú mieru nezamestnanosti.

Menej ľudí bez práce v rámci Slovenska mali okrem Trnavy len v okrese Senec (6,30%) a v piatich bratislavských okresoch (od 4,93 do 6,08%).

Ulož ako PDF
Napísal 21. januára 2014 16:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Menej ľudí bez práce ako v Trnave mali na konci roka len v Senci a Bratislave”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.