reklama

Veľkonočné sviatky boli bohaté na podnapitých vodičov. Rekordérovi namerali 3,67 promile

Napriek avizovaným policajným kontrolám a neustálej osvete spojenej s používaním alkoholu za volantom, odhalila polícia v Trnavskom kraji vyše 30 vodičov s alkoholom.

Pod vplyvom alkoholu si počas Veľkonočných sviatkov sadli za volant tak vodiči motorových vozidiel, ako aj cyklisti. Mnohí z nich zabúdajú, že aj cyklista je vodič,“ konštatovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Najviac priestupkov odhalili policajti v piatok, kedy do premávky vyrazilo pod vplyvom alkoholu 10 vodičov. V sobotu zaznamenali dve dopravné nehody, pri ktorých asistoval alkohol. Jedna z nich sa stala v okrese Trnava.

Počas veľkonočného pondelka polícia prichytila 9 podnapitých vodičov.

alkohol-test

Ilustračné foto

Neslávny rekord dosiahol vodič auta, ktorému namerali policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky v Trnave 1,76 mg, čo je v prepočte 3,67 promile. V pondelok namerala policajná hliadka vodičovi linkového autobusu, plne obsadeného cestujúcimi, 0,40 promile,“ konkretizovala.

V tejto súvislosti polícia opäť pripomína vodičom, že v zákone o cestnej premávke je jednoznačne stanovené, že vodič nesmie počas vedenia vozidla požiť alkohol alebo inú návykovú látku a ani viesť vozidlo v takom čase po požití, keď sa alkohol alebo iná návyková látka môžu nachádzať v jeho organizme.

Vodiči, ktorí sadajú za volant auta pod vplyvom alkoholu alebo opití cyklisti sa stávajú hrozbou pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Nezabúdajme, že cestná doprava, je odvetvie, v ktorom zomiera najviac ľudí a každý môže svojou troškou prispieť, aby premávka bola čo najbezpečnejšia,“ pripomenula krajská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 23. apríla 2014 13:39. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.