reklama

Pri vážnej nehode na diaľnici pri Trnave zomrel vodič poľského kamióna

Vo štvrtok krátko po polnoci zomrel pri vážnej dopravnej nehode na diaľnici D1 pri Trnave 32-ročný vodič poľského kamióna.

Kamión prevážal na ložnej ploche dodávku Iveco. Z nezistených príčin narazil do zvodidiel na pravej strane a následne bolo vozidlo odhodené do stredových zvodidiel.

Zadná časť kamióna prešla do protismeru a predná zostala na betónových zvodidlách. Z ložnej plochy sa uvoľnilo prevážané Iveco, ktoré spadlo na cestu v protismere. V tom čase sa smerom na Žilinu pohybovalo auto Mercedes Vito, ktorého vodič nestačil ubrzdiť a narazil do uvoľneného Iveca.

Tridsaťtriročný vodič z Oravskej Lesnej utrpel ľahké zranenia.

nehoda-kamion
nehoda-kamion-3

Foto: Hasiči a polícia

Pri prvotnom náraze do zvodidiel sa na kamióne Mercedes Benz Axor odtrhla jeho palivová nádrž a po ceste sa rozliala nafta. V tom istom smere sa pohybovala bratislavská Honda CR-V. 37 ročný vodič pre rozliatu naftu nestačil ubrzdiť a do náhle vytvorenej prekážky, palivovej nádrže, narazil, pričom ju tlačil niekoľko metrov pred sebou. Vodič Hondy z Bratislavy sa pri nehode nezranil,” priblížila incident hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Vodič poľského kamióna, ktorý sa podľa polície zrejme nevenoval plne vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, utrpel zranenia, v dôsledku ktorých zomrel. Jeho spolujazdec sa zranil ľahko.

Presné príčiny a okolnosti polícia vyšetruje.

Polícia apeluje na vodičov, aby nepreceňovali svoje sily a schopnosti. Niekedy stačí sekunda nepozornosti a môže dôjsť ku kolízii s fatálnymi následkami. Zákon jednoznačne hovorí, že vodič je povinný venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke. V týchto horúcich dňoch môžu aj vodiči ľahšie podľahnúť únave, preto by mali sadať za volant len riadne oddýchnutí a včas reagovať na únavu svojho tela. Podľa zákona vodič nesmie viesť vozidlo, ak je jeho schopnosť viesť vozidlo znížená najmä úrazom, chorobou, nevoľnosťou alebo únavou,” upozornila Kredatusová.

Ďalšie fotografie polície a hasičov z nočnej nehody:
nehoda-kamion
nehoda-kamion-2

Ulož ako PDF
Napísal 12. júna 2014 11:18. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.