reklama

O 31 poslaneckých kresiel sa uchádza 123 Trnavčanov, primátorom chcú byť piati

Päť kandidátov na post primátora a 123 uchádzačov o poslanecké kreslo v trnavskom mestskom zastupiteľstve zaregistrovali pred novembrovými komunálnymi voľbami na Mestskom úrade v Trnave.

Vo primátorských voľbách kandidujú Peter Bročka (nezávislý), Jozef Klokner (nezávislý), Robert Schmidt (SNS), Bystrík Stanko (Smer – SD) a Ján Žitňanský (KDH, SDKÚ-DS, NOVA, OľaNO, SAS, Strana zelených).

Pred štyrmi rokmi boli v Trnave štyria kandidáti na primátora, víťazom sa stal Vladimír Butko z KDH. V tohtoročných voľbách už nekandiduje.

Z celkového počtu 123 zaregistrovaných kandidátov na poslancov je 34 nezávislých.

mestsky-urad-tt

Ilustračné foto

Mestská volebná komisia plánuje podľa slov vedúceho odboru organizačného a vnútornej správy na mestskom úrade Michala Dzurjanina skontrolovať súlad so zákonom u predložených kandidátnych listín v priebehu približne desiatich dní.

„Zaznamenali sme viaceré rozpory u mnohých kandidátov, najmä v otázke vysokoškolských titulov. Všetci kandidáti, ktorí si uvádzajú titul a nemajú ho zaevidovaný na ohlasovni pobytu, musia prísť a predložiť doklad o nadobudnutí vysokoškolského vzdelania. V opačnom prípade budú mať uvedené svoje meno na kandidátnej listine bez vysokoškolského titulu,“ skonštatoval M. Dzurjanin.

Tento nesúlad sa vyskytol u viac ako desiatich kandidátov na poslancov.

„Osoby, ktorých sa to týka, boli upozornené priamo pri predkladaní svojej kandidatúry,“ doplnil.

Mestská volebná komisia eviduje poslaneckých kandidátov z 11 politických subjektov, ktoré predložili 89 mien uchádzačov.

Kompletnú 31 – člennú kandidátku postavila koalícia KDH, SDKÚ-DS, OĽaNO, NOVA, SaS a Strana zelených. Smer-SD ponúkne voličom 28 kandidátov, SNS 14, Sieť 8 a Strana Tip dvoch. Vzdor-Strana práce, Komunistická strana Slovenska, Slovenská ľudová strana, Strana moderného Slovenska, Most-Híd a Právo a spravodlivosť nominovali po jednom kandidátovi.

Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava bude mať vo volebnom období 2014 – 2018 rovnako ako v súčasnosti 31 poslancov.

Komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 15. novembra 2014.

Ulož ako PDF
Napísal 22. septembra 2014 13:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “O 31 poslaneckých kresiel sa uchádza 123 Trnavčanov, primátorom chcú byť piati”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.