reklama

Policajti odhalili páchateľa lúpežných prepadnutí dvoch žien

pz-sr-logo

Trnavskí policajti objasnili dve lúpeže. K obom prípadom došlo pred pár mesiacmi Trnave.

Muž zo Šúroviec potreboval peniaze a v máji prepadol v skorých rannných hodinách na Sibírskej ulici 23 – ročnú Košičanku, ktorá prechodne bývala v Trnave.

„Neďaleko športového areálu ju oboma rukami odsotil do trávy a pod hrozbou, že jej ublíži, žiadal peniaze. Z obavy o svoje zdravie mu vydala niekoľko eurovú hotovosť. To sa mu zdalo málo a požiadal ju aj o mobilný telefón. Žena ho vydať nechcela. Po údere do tváre sa ho napokon tiež zmocnil a utiekol,“ opísala priebeh činu hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

O tri mesiace ten istý 28-ročný muž zo Šúroviec lúpil znovu. Tentokrát si vyhliadol ženu, ktorá išla po chodníku na ulici Bedřicha Smetanu.

„Zastavil s bicyklom pred ňou a chytil jej kabelku. Pri zápase zhodil ženu na zem a ušiel. V dámskej kabelke mala 43 – ročná Trnavčanka dva mobilné telefóny, 80 – eurovú hotovosť a osobné veci. Prepadnutej žene spôsobil okrem toho podvrtnutie nohy,“ priblížila Linkešová.

Na základe operatívnej činnosti a viacerých dôkazov policajti zistila podozrivého muža a požiadali súd o vydanie zatýkacieho rozkazu.

V piatok 7. novembra bol zadržaný a predvedený pred vyšetrovateľa.

Polícia ho v oboch prípadoch obvinila zo zločinov lúpeže a umiestnila do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ zároveň spracoval návrh na jeho vzatie do väzby.

Za lúpežné prepady hrozí mužovi strata slobody na 3 až 8 rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2014 12:56. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.