reklama

Vodiča kamióna lupiči spútali v lese a ukradli televízory za 85-tisíc eur

Polícia v uplynulých dňoch objasnila obzvlášť závažný zločin lúpeže a zločin obmedzovania osobnej slobody, ktorý sa stal v apríli minulého roka. Kamión Scania naložili v logistickom parku v obci Gáň pri Galante LCD televízormi a inou technikou, ktorá mala smerovať do Nemecka.

Pol hodinu po polnoci, za obcou Boleráz, v smere na Senicu, predbehla kamión tmavá Škoda Octavia. Pomocou svetelného nápisu „Stop“ prinútila jej posádka vodiča kamiónu zastaviť. Dvaja páchatelia s kuklami na hlave sa vydávali za policajtov a zbraňou namierenou na vodiča ho vyzvali, aby vystúpil z auta, s tým, že ide o policajnú akciu.

„Po tom, ako vodič vystúpil z auta, páchatelia ho spútali, nasadili mu na hlavu kuklu a naložili do Octavie. Vodiča kamiónu odviezli do lesa za obcou Trstín, kde ho uviazali o strom. Tu ho do skorých ranných hodín strážil jeden z páchateľov. Medzitým ďalší páchatelia previezli kamión s technikou v hodnote 85 158 Eur k priemyselnému parku v Senici. Tu už čakal ďalší kamión, do ktorého náklad preložili a odišli na neznáme miesto,“ opísala akciu lupičov policajná hovorkyňa Mártina Kredatusová.

Vodič z Martina sa neskôr dostal z lesa a prišiel na policajné oddelenie do Trstína, kde skutok oznámil.

gan
Logistický park pri obci Gáň

Ilustračné foto: Google Street View

Polícia ihneď zahájila pátranie po páchateľoch a vykonala obhliadku miesta činu, na ktorom bol vodič zadržiavaný. Ešte v ten deň policajti našli kamión, ktorý páchatelia zanechali pri priemyselnom parku v Senici, rovnako zistili aj kamión, do ktorého tovar preložili.

„Kriminalisti pracovali s viacerými vyšetrovacími verziami a vyhodnocovali množstvo stôp. Všetko však smerovalo k páchateľovi pochádzajúcemu z Česka. Na základe zaistených stôp a zhromaždených dôkazov a intenzívnej právnej pomoci z Česka, mohol vyšetrovateľ kriminálnej polície obviniť konkrétnu osobu – 38-ročného Zdeňka z Prahy obvinil vyšetrovateľ z obzvlášť závažného zločinu lúpeže a zo zločinu obmedzovania osobnej slobody,“ uviedla Kredatusová.

Muž je obvinený je zo spáchania týchto skutkov v spolupáchateľstve s doteraz neustálenými osobami. Vďaka tomu, že slovenskí policajti prišli na stopu tomuto mužovi, otvorili cestu českým policajtom, ktorí ho vyšetrujú pre obdobnú trestnú činnosť páchanú v ich krajine.

Obvinený je v súčasnosti vo vyšetrovacej väzbe v Českej republike.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júla 2015 11:39. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.