reklama

Trnava bude mať nový Program rozvoja mesta

Zamestanci miestnej a regionálnej samosprávy, verejnej správy, ako aj zástupcovia širokej odbornej verejnosti sa podieľajú na vytváraní aktualizovaného strategického dokumentu sociálneho a ekonomického rozvoja mesta.

Program rozvoja mesta Trnava popisuje súčasnú situáciu mesta, identifikuje problémy a navrhuje možnosti ich riešenia, vychádza z potenciálu mesta Trnavy a definuje reálne príležitosti rozvoja. Materiál je priebežne vyhodnocovaný a aktualizovaný.

Aktualizovaný dokument s výhľadom na ďalšie roky bude k dispozícii na schválenie mestskému zastupiteľstvu zrejme v decembri tohto roka.

trnava

Ilustračné foto

„Existujú pracovné skupiny, prebiehajú stretnutia, konferencie, uskutočnia sa aj verejné diskusie. Zástupcovia mesta pozývajú odoborníkov z viacerých oblastí. Dokument sa postupne pripomienkuje partitcipatívnym spôsobom po jednotlivých oblastiach s cieľom vytvoriť jeden ucelený materiál,“ priblížil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Do prípravného procesu bude zapojená aj verejnosť. Verejné stretnutie v priestoroch radnice sa uskutoční približne v polovici októbra.

Dokument sa dotýka oblastí ako sú ľudské zdroje a podnikateľské prostredie, doprava a technická infraštruktúra, mestské životné prostredie a podmienky na voľný čas a verejné služby.

„Zámerom strategického dokumentu je zadefinovať konkrétne opatrenia a aktivity tak, aby mesto Trnava dosiahlo do roku 2030 pozitívnu zmenu vedúcu k zlepšeniu kvality života obyvateľov mesta,“ konkretizuje cieľ trnavská samospráva.

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2015 21:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava bude mať nový Program rozvoja mesta”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.