reklama

Trnava bude mať nový Program rozvoja mesta

Zamestanci miestnej a regionálnej samosprávy, verejnej správy, ako aj zástupcovia širokej odbornej verejnosti sa podieľajú na vytváraní aktualizovaného strategického dokumentu sociálneho a ekonomického rozvoja mesta.

Program rozvoja mesta Trnava popisuje súčasnú situáciu mesta, identifikuje problémy a navrhuje možnosti ich riešenia, vychádza z potenciálu mesta Trnavy a definuje reálne príležitosti rozvoja. Materiál je priebežne vyhodnocovaný a aktualizovaný.

Aktualizovaný dokument s výhľadom na ďalšie roky bude k dispozícii na schválenie mestskému zastupiteľstvu zrejme v decembri tohto roka.

trnava

Ilustračné foto

„Existujú pracovné skupiny, prebiehajú stretnutia, konferencie, uskutočnia sa aj verejné diskusie. Zástupcovia mesta pozývajú odoborníkov z viacerých oblastí. Dokument sa postupne pripomienkuje partitcipatívnym spôsobom po jednotlivých oblastiach s cieľom vytvoriť jeden ucelený materiál,“ priblížil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Do prípravného procesu bude zapojená aj verejnosť. Verejné stretnutie v priestoroch radnice sa uskutoční približne v polovici októbra.

Dokument sa dotýka oblastí ako sú ľudské zdroje a podnikateľské prostredie, doprava a technická infraštruktúra, mestské životné prostredie a podmienky na voľný čas a verejné služby.

„Zámerom strategického dokumentu je zadefinovať konkrétne opatrenia a aktivity tak, aby mesto Trnava dosiahlo do roku 2030 pozitívnu zmenu vedúcu k zlepšeniu kvality života obyvateľov mesta,“ konkretizuje cieľ trnavská samospráva.

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2015 21:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava bude mať nový Program rozvoja mesta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.