reklama

Opití vodiči úradovali v Trnave. Žena nafúkala 4 promile alkoholu, ďalší vodič nabúral s 3,6 promile

V nedeľu 25. októbra došlo v Trnave k dvom dopravným nehodám, pri ktorých zohrával zrejme podstatnú úlohu alkohol.

Štyridsaťročná Trnavčanka jazdila v podvečerných hodinách v smere od Nitrianskej ulice po Sladovníckej. V križovatke s Bernolákovou neprispôsobila rýchlosť a pri odbočovaní doprava nezvládla riadenie.

“Pravou stranou auta vyšla na vyšší obrubník, kde si prerezala obe pneumatiky a s autom zostala stáť asi 15 metrov od križovatky. Na základe anonymu vyslalo operačné stredisko policajnú hliadku, aby situáciu preverilo. Policajti našli za volantom ženu, ktorú požiadali o vykonaniu dychovej skúšky. V dychu jej zistili 2,11 mg/l alkoholu, čo je vyše 4 promile a po viac ako pol hodine takmer tri promile,” informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Vodičku, ktorá sa bez nezranila, obmedzili na osobnej slobode, zadržali jej vodičský preukaz a predviedli ju na policajnú stanicu. Polícia vedie vyšetrovanie dopravnej nehody v tzv. super rýchlom konaní. O vine a treste bude rozhodovať súd v priebehu najbližších dní.

nehoda-kriz

nehoda-kriz2
Kia Soul skončila po náraze na stĺpe

FOTO: KR PZ Trnava

Alkohol namerali policajti aj 54 – ročnému vodičovi. Za volant auta Ssangyong si sadol Trnavčan v nedeľu pred obedom a v križovatke  ulíc Sladovnícka, Spartakovská, Hlboká a Kollárova nerešpektoval semafor.

“Na červenú odbočoval doľava a pri prejazde križovatkou nedal prednosť vodičke na aute Kia. Auto bolo nárazom odhodené do stĺpu verejného osvetlenia a semaforu. Vodič, ktorý nehodu zavinil, pokračoval bez zastavenia ďalej v jazde. Policajti PMJ, ktorí prechádzali práve týmto úsekom, vodiča zastavili a podrobili ho dychovej skúške na alkohol,” povedala k prípadu Linkešová.

V dychu mu zistili 1,72 mg/l alkoholu v dychu, čo je 3,58 promile. Dychová skúška bola u ženy zo Šenkvíc negatívna. Škoda na vozidlách bola odhadnutá na 5000 eur.

“Polícia upozorňuje vodičov, aby naozaj neriskovali. Pri nehodách z nedele mohlo ísť aj o život. Polícia preto apeluje na vodičov, aby po požití alkoholu využili iný spôsob prepravy a neohrozovali svojim konaním ostatných ľudí,” opätovne pripomína krajská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2015 12:07. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.