reklama

Na jednom aute a vystriedali za deň dvaja opilci, vrcholom bol spitý jazdec na vraku

Policajti sú počas cestných kontrol zvyknutí na všeličo možné aj nemožné. Aj tak ich však niektoré prípady dokážu poriadne zaskočiť.

V pondelok 15. augusta zastavila hliadka na križovatke v obci Cífer–Pác osobné auto Peugeot 306. Len osemnásťročný vodič srbskej národnosti predložil potrebné doklady a podrobil sa aj dychovej skúške na alkohol.

Prístroj mu nameral 0,75 mg alkoholu, čo je v prepočte 1,56 promile, pričom hladina alkoholu u neho neskôr ešte stúpla na 1,65 promile. Vodiča pod vplyvom alkoholu polícia zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. Následne bol v tzv. superrýchlom konaní obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Ako povedala hovorkyňa trnavskej polície Martina Kredatusová, o necelé tri hodiny dostala polícia oznámenie, že po obci Pác jazdí vodič pod vplyvom alkoholu.

„Hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky zastavila to isté auto, no tentoraz s iným vodičom. Jemu policajti namerali 0,69 mg alkoholu, čo je 1,44 promile. Tridsaťjedenročný muž z Cífera bol taktiež políciou obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla.

punto-vrak
Na takomto aute jazdil opitý muž, navyše bez vodičáku

Foto: KR PZ Trnava

V rámci Trnavského kraja odhalili policajti v priebehu uplynulého mesiaca 103 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu, pričom 48 „nafúkalo“ do jedného promile a 55 vodičov nad túto hranicu – tí sa dopustili trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Bezkonkurenčnou kuriozitou však bol vodič, ktorého zastavili skalickí dopravní policajti v nedeľu 14. augusta o 05.45 h počas policajnej akcie zameranej na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu vodičmi.

„Vodič viedol auto bez evidenčných čísiel, s rozbitým čelným sklom, na prednej kapote bol pripevnený hrdzavý disk z kolesa. Auto viedol 22-ročný vodič z Unína, ktorý vôbec nie je držiteľom vodičského oprávnenia a vrchol všetkého bolo, že dychovou skúškou mu policajti namerali 0,96 mg alkoholu, čo sú 2,00 promile,“ priblížila Kredatusová.

V superrýchlom konaní bol mužovi súdom uložený trest odňatia slobody na 2 mesiace s podmienečným odkladom na jeden rok a zákaz viesť motorové vozidlá po dobu dvoch rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 17. augusta 2016 14:03. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.