reklama

Najväčší podiel na novom bytovom fonde v rodinných a obytných domoch majú štvorizbové byty

V prvom polroku 2016 bolo v Trnavskom kraji dokončených 1 015 bytových jednotiek, čo bolo o 35 menej ako v rovnakom období minulého roka.

Najviac bytov v rodinných aj obytných domoch za prvých šesť mesiacov tohto roka dokončili v okrese Dunajská Streda – 326, nasledovala Trnava s 241 novými dokončenými bytmi.

V porovnaní s prvým polrokom 2015 dokončili v okrese Trnava o jeden byt viac, v Dunajskej Strede medziročne postavili o 83 bytov menej.

Z celkového počtu bytových jednotiek mali najväčší podiel štvorizbové byty, informovala Alena Vadovičová zo Štatistického úradu SR v Trnave.

botanica-byty

Ilustračné foto

Po okresoch Dunajská Streda a Trnava dokončili v Galante 150 bytov (o 11 menej ako vlani), v okrese Piešťany 100 bytov (o 31 viac), v Skalici pribudlo 70 bytov (+14), v Senici 67 (+11) a napokon v okrese Hlohovec za prvý polrok 2016 dokončili 61 bytov, čo je medziročný nárast o dva byty.

Až 42 percent všetkých dokončených bytov v rodinných domocha činžiakoch (429) tvorili štvorizbové byty. Nasledovali trojizbové s 28 – percentným podielom, dvojizbové s 15 %, päť a viacizbové s 13 %, jednoizbové byty a garzónky tvorili podiel dve percentá.

Ako poznamenala Alena Vadovičová, úžitková plocha dokončeného bytu v Trnavskom kraji dosiahla podľa údajov pracoviska Štatistického úradu v Trnave priemerne 115,6 metrov štvorcových a obytná plocha 70,9 m2. V medziročnom porovnaní bola väčšia priemerná úžitková plocha o 7,3 m2 a priemerná obytná plocha o 3,8 m2.

Od začiatku roka do konca júna 2016 sa v Trnavskom kraji začalo stavať 1 277 bytov, čo je medziročne o 88 menej. Najviac rozostavaných bytov evidujú v okrese Trnava (372), nasledujú Dunajská Streda (366), Galanta (191), Skalica (141), Senica (81), Piešťany (74) a Hlohovec (52).

Ku koncu júna 2016 bolo v kraji rozostavaných celkovo 9521 bytových jednotiek, o 215 viac  ako pred rokom, z toho najväčší takmer tretinový podiel má okres Trnava (3 103).

Z bytového fondu Trnavského kraja ubudlo v prvom polroku 180 bytov, z toho 171 asanáciou.

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2016 8:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Najväčší podiel na novom bytovom fonde v rodinných a obytných domoch majú štvorizbové byty”

 1. 1
  vlado5 says:

  Super štatistika, ktorej ale asi niekto nerozumie, keďže nadpis aktuálne znie “Developeri vsadili v trnavskom regióne na štvorizbové byty”. V tom počte sú zarátané aj byty v rodinných domoch, ktoré väčšinou nie sú stavané developermi a často majú viac ako len tri izby. Tieto byty v rodinných domoch tvoria viac ako 60% všetkých aktuálne rozostavaných bytov v SR. Stačí sa pozrieť na aktuálnu ponuku developerov v rozostavaných bytových domov v Trnave a je každému jasné, že developeri vsadili na 2-izbové byty s plochou 50-60m2. Prosím opraviť nadpis.

 2. 2
  od veci says:

  Parking na 3 hodiny grátis v City aréne skončil, tretia hodina je už za 1,50 €
  Je to poďakovanie obyvateľom Trnavy za pozemky za 1 € ,
  posledným fanúšikom Spartaku boli lístky a permanentky zdražené už skôr.
  Ale máme sochu budeme sa na ňu kukať.
  Ďakujeme nezabudneme !

 3. 3
  Jozo says:

  Bystro s Butkom a spol. to dokázali! Už treba spraviť sochu aj Kopunkovi je to najlepší investigativny novinár!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.