reklama

Časť sídliska Družba bola pre poruchu na rozvádzači od pondelka bez pitnej vody

AKTUALIZOVANÉ

Pre poruchu na zariadení rozvodu vody zostali bez dodávok pitnej vody od pondelka 9. januára 2017 dopoludnia obyvatelia časti sídliska Družba v Trnave.

Dodávky sa vodárom podarilo obnoviť po komplikáciách až v utorok večer pred 19. hodinou.

Porucha vznikla zrejme mechanickým poškodením sekčného rozvádzača – tzv. šupátka. Pracovníkom spoločnosti Tavos nejaký čas trvalo, kým zistili, v čom tkvie problém.

Bez dodávok pitnej vody boli v pondelok aj v utorok 10. januára predpoludním obyvatelia ulíc Tehelná, V Jame, Teodora Tekela, Starohájska či Vladimíra Clementisa.


Zásobovanie cisternou s pitnou vodou na ulici V. Clementisa v pondelok večer

Foto: (derr)

Tavos zabezpečil pre obyvateľov postihnutých ulíc pojazdné cisterny s pitnou vodou, ktoré od boli k dispozícii pondelňajšieho podvečera aj v priebehu utorka.

Poruchu podľa pracovníkov Tavosu mohlo spôsobiť auto, ktoré mechanicky porušilo systém rozvádzača. S podobnými poruchami sa stretávajú len veľmi zriedkavo a ide o výnimočnú udalosť.

Dodávky vody na Družbe mali byť obnovené podľa pôvodných odhadov odhadov v utorok okolo poludnia.

V priebehu dňa však došlo k ďalšej havárii na potrubí a nie je jasné, kedy budú dodávky vody obnovené.

Mobilná cisterna s pitnou vodou bola pristavená v areáli MŠ V Jame, ďalšie jazdili k obytným domom v postihnutej lokalite.

Voda z kohútikov začala opäť tiecť v utorok pred 19. hodinou.

Ulož ako PDF
Napísal 10. januára 2017 11:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

15 komentárov pre “Časť sídliska Družba bola pre poruchu na rozvádzači od pondelka bez pitnej vody”

 1. 1
  lsstt says:

  Na starohajsku sa zabudlo? !

 2. 2
  Heisenberg says:

  Na Clementisovej boli cisterny po deviatej vecer, rano cca do pol osmej sa asi nepodarilo… Velka parada. Na stranke TAVOS-u vcera vecer informacia, ze je porucha vody a BUDU pristavene cisterny, ale kedy a kde neuvedene. Na to, ze je taka cast mesta bez vody tak informacne kanaly mesta boli [a su] celkom mrtve podla mna.

  • 2.1
   julinka says:

   skús fb pána primátora, tam je všetko podstatné…

   • 2.1.1
    katarina says:

    čo znamená “skús fb pána primátora, tam je všetko podstatné…” zrejme len sarkazmus. Tavos konečne upresnil, že cisterna je v MŠ v Jame. Keď príde do mesta cirkus, to vedia všetci hneď, mali vziať to vytrubovacie auto a rozhlásiť ľuďom čo je treba,…. neboli by trapní, aspoň by ukázali, že sa starajú.

    • 2.1.1.1
     julinka says:

     áno, máš pravdu, aj jedno aj druhé

     • 2.1.1.1.1
      katarina says:

      už tečie, slabšie, ale tečie ……aj teplá aj studená. A cisternové autá trúúúbili, blikali svetelnými majákmi, upozorňovali, aby nikto nepremeškal a neostal bez vody, zvládli to chlapci na jednotku, treba povedať. Nech to tak vydrží a už nech sa nič zlé nestane.

  • 2.2
   lol says:

   a co by si chcel dostat telegram? nemas vodu ale mas internet? co to mas za domacnost? :))

 3. 3
  Kamil Schultz says:

  Urcite dal primator na FB selficko pri cisterne. Ako vybavil vodu pre polku Druzby. A transparentne.

 4. 4
  Stary says:

  To nie je vtip,to je pravda. Aj sa divím, že to na FB neni.

 5. 5
  vodár says:

  Keby si sa kukol z okna videl by si cisternu, nekukaj len na internet, FB a mobil. Existuje aj reálny život dokonca aj v zime je zima a mrzne.

  • 5.1
   katarin says:

   Reálny život zahŕna aj tých, ktorí ležia v horúčkach, majú nohy v sádrach, starých, bezvládnych, ktorí nemôžu vystávať pri oknách. Internet, FB, mobil alebo mestský rozhlas sú prostriedky, ktoré môžu pomôcť v situáciách bez vody. Nemôžeme sa vracať späť.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.