reklama

Časť sídliska Družba bola pre poruchu na rozvádzači od pondelka bez pitnej vody

AKTUALIZOVANÉ

Pre poruchu na zariadení rozvodu vody zostali bez dodávok pitnej vody od pondelka 9. januára 2017 dopoludnia obyvatelia časti sídliska Družba v Trnave.

Dodávky sa vodárom podarilo obnoviť po komplikáciách až v utorok večer pred 19. hodinou.

Porucha vznikla zrejme mechanickým poškodením sekčného rozvádzača – tzv. šupátka. Pracovníkom spoločnosti Tavos nejaký čas trvalo, kým zistili, v čom tkvie problém.

Bez dodávok pitnej vody boli v pondelok aj v utorok 10. januára predpoludním obyvatelia ulíc Tehelná, V Jame, Teodora Tekela, Starohájska či Vladimíra Clementisa.


Zásobovanie cisternou s pitnou vodou na ulici V. Clementisa v pondelok večer

Foto: (derr)

Tavos zabezpečil pre obyvateľov postihnutých ulíc pojazdné cisterny s pitnou vodou, ktoré od boli k dispozícii pondelňajšieho podvečera aj v priebehu utorka.

Poruchu podľa pracovníkov Tavosu mohlo spôsobiť auto, ktoré mechanicky porušilo systém rozvádzača. S podobnými poruchami sa stretávajú len veľmi zriedkavo a ide o výnimočnú udalosť.

Dodávky vody na Družbe mali byť obnovené podľa pôvodných odhadov odhadov v utorok okolo poludnia.

V priebehu dňa však došlo k ďalšej havárii na potrubí a nie je jasné, kedy budú dodávky vody obnovené.

Mobilná cisterna s pitnou vodou bola pristavená v areáli MŠ V Jame, ďalšie jazdili k obytným domom v postihnutej lokalite.

Voda z kohútikov začala opäť tiecť v utorok pred 19. hodinou.

Ulož ako PDF
Napísal 10. januára 2017 11:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Časť sídliska Družba bola pre poruchu na rozvádzači od pondelka bez pitnej vody”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.