reklama

Bývalá svetová päťka v rebríčku WTA Lucie Šafářová sa stala členkou trnavskej EMPIRE Tennis Academy

Ženský tím EMPIRE Tennis Academy získal výraznú posilu. Štvornásobná grandslamová víťazka, štvornásobná víťazka Fed Cupu a finalistka dvojhry na Roland Garros 2015 LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (30) sa stala členkou trnavskej tenisovej akadémie a pripojila sa tak k ďalším oporám a hráčkam.

Tvorba družstva je v súlade s koncepciou trnavského klubu i akadémie, kde pôsobia v rámci ženského družstva už dlhodobejšie popredné hráčky rebríčka WTA Elina Svitolinová z Ukrajiny alebo zverenkyňa Vladimíra Pláteníka Daria Kasatkinová z Ruska či slovenské talenty Tereza Mihalíková a Rebecca Šramková. V mužskom kádri TC EMPIRE figurujú okrem iných aj daviscupoví reprezentanti Andrej Martin a Igor Zelenay alebo i mladší hráči ako Patrik Fabian, Martin Blaško a Čech Václav Šafránek.

Najnovšou posilou je Češka Lucie Šafářová, ktorá len nedávno v januári získala spolu s Američankou Bethanie Mattek-Sandsovou deblový titul na grandslamovom turnaji v Melbourne.

Je to jej štvrtý v kariére. „Do Trnavy som sa veľmi tešila, pretože som si chcela všetko pozrieť a zahrať si tu. Doteraz mi to môj nabitý program bohužiaľ nedovolil. Ponuku som sa rozhodla prijať, pretože sa mi tento projekt páči. A myslím si, že v Trnave sú dobrí ľudia, ktorí majú záujem o napredovanie mladých tenistov a tenisu všeobecne!“, povedala Šafářová pre www.empire-tennis-academy.com.


Lucie Šafářová bola v septembri 2015 v singlovom rebríčku WTA na 5. mieste, vyhrala sedem turnajov v dvojhre a trinásť vo štvorhre. V deblovom rebríčku WTA je aktuálne druhou najlepšou hráčkou sveta

Foto: TC Empire / Ivan Kopčáni

Väčšinu informácií o akadémii sa dozvedela od Vladimíra Pláteníka, ktorý je v akadémii šéftrénerom. „S Vladom sa poznáme dlho z WTA okruhu, ale okrem neho som počula dobré referencie aj od iných hráčov. Tenista nestrávi doma veľa času, ale keď budem doma, rada si do Trnavy zájdem potrénovať. Je tam ideálne prostredie pre profesionálnu prípravu. A Trnava nie je z Brna ďaleko! Tešíme sa na našu spoluprácu,“ dodala víťazka siedmich turnajov WTA vo dvojhre a trinástich vo štvorhre.

Pláteník: Svetová hráčka so skúsenosťami

Príchod Šafářovej veľmi víta aj Plateník, tréner Darie Kasatkinovej, 27. hráčky rebríčka WTA.

„Je to svetová hráčka s obrovskými skúsenosťami. My sme v podstate oslovili trénera Františka Čermáka po rozchode s Kvitovou ohľadne spolupráce s našou akadémiou. Jeho však oslovila ešte Lucka a tak sme sa dohodli na spolupráci všetkých zúčastnených. Teším sa, že do klubu občas zavíta takáto hráčka a tak isto dúfame v spoluprácu s jej trénerom, ktorý bol špičkovým hráčom. Aj on môže prispieť svojimi skúsenosťami a poznatkami hráčom a trénerom v Trnave. Obaja sú veľkými pojmami v českom tenise. Je skvelé, že spoja svoju budúcnosť práve s nami,“ reagoval na spoluprácu Vladimír Pláteník.

Celý ženský tím EMPIRE Tennis Academy:
Hráčky: Rebecca Šramková, Tereza Mihalíková, Vivien Juhászová, Lenka Juríková, Sandra Jamrichová, Laura Maluniaková (všetky Slovensko), Elina Svitolinová (Ukrajina), Daria Kasatkinová (Rusko), Lucie Šafářová (Česko), Ons Jabeurová (Tunisko), Kateryna Kozlovová (Ukrajina), Anna Blinkovová (Rusko), Sadafmoh Tolibovová (Bielorusko).

Tréneri: šéftréner Vladimír Pláteník, František Čermák, Mislav Hizak, Jaroslav Levinský, Jozef Šramka, Martin Durdík, Alexander Somogyi.

Ulož ako PDF
Napísal 15. februára 2017 9:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bývalá svetová päťka v rebríčku WTA Lucie Šafářová sa stala členkou trnavskej EMPIRE Tennis Academy”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.