reklama

Auto na Prednádraží šoférovala dievčina bez vodičáku, rýchla výmena za volantom jej nevyšla

Policajná hliadka zastavila dve mladé ženy, ktoré sa počas jazdy chceli vymeniť za volantom a vyhnúť sa ďalším problémom.

Policajti dali znamenie na zastavenie vozidla Fiat Brava v utorok krátko pred polnocou na Beethovenovej ulici v Trnave.

“Devätnásťročná mladá žena bez vodičského oprávnenia, ktorá sedela na mieste vodiča, vzápätí pustila volant a snažila sa vymeniť si miesto so svojou kamarátkou. Dievčatám sa to nakoniec aj podarilo, no vozidlo, ktoré bolo bez dozoru, nekontrolovane vybočilo vľavo a narazilo do zaparkovaného auta VW Passat CC. Pri nehode sa nik nezranil a polícia u kamarátok alkohol za volantom nezistila. Problémom sa však nakoniec nevyhli,” uviedla k prípadu hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Policajti lustráciou zistili, že žena, ktorá pôvodne sedela za volantom nie je držiteľkou vodičského oprávnenia. Za spôsobenú dopravnú nehodu a jazdu bez vodičského oprávnenenia hrozí v zmysle zákona v správnom konaní pokuta od 300 do 1300 eur a zákaz činnosti od 12 do 60 mesiacov.

Foto: Polícia

“Druhej dievčine, ktorá umožnila nevodičke viesť motorové vozidlo, ukladá zákon rovnako trest, v rozkaznom konaní do 50 eur a v správnom konaní do 100 eur,” pripomenula Linkešová s dovetkom: “Polícia upozorňuje mladých vodičov, aby podobné situácie zbytočne neriskovali a vozidlo zverili do rúk iba osobe, ktorá spĺňa zákonné podmienky na vedenie vozidla, nie je pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky a jej schopnosť viesť vozidlo nie je inak znížená.”

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2017 16:53. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Auto na Prednádraží šoférovala dievčina bez vodičáku, rýchla výmena za volantom jej nevyšla”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.