reklama

Auto na Prednádraží šoférovala dievčina bez vodičáku, rýchla výmena za volantom jej nevyšla

Policajná hliadka zastavila dve mladé ženy, ktoré sa počas jazdy chceli vymeniť za volantom a vyhnúť sa ďalším problémom.

Policajti dali znamenie na zastavenie vozidla Fiat Brava v utorok krátko pred polnocou na Beethovenovej ulici v Trnave.

“Devätnásťročná mladá žena bez vodičského oprávnenia, ktorá sedela na mieste vodiča, vzápätí pustila volant a snažila sa vymeniť si miesto so svojou kamarátkou. Dievčatám sa to nakoniec aj podarilo, no vozidlo, ktoré bolo bez dozoru, nekontrolovane vybočilo vľavo a narazilo do zaparkovaného auta VW Passat CC. Pri nehode sa nik nezranil a polícia u kamarátok alkohol za volantom nezistila. Problémom sa však nakoniec nevyhli,” uviedla k prípadu hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Policajti lustráciou zistili, že žena, ktorá pôvodne sedela za volantom nie je držiteľkou vodičského oprávnenia. Za spôsobenú dopravnú nehodu a jazdu bez vodičského oprávnenenia hrozí v zmysle zákona v správnom konaní pokuta od 300 do 1300 eur a zákaz činnosti od 12 do 60 mesiacov.

Foto: Polícia

“Druhej dievčine, ktorá umožnila nevodičke viesť motorové vozidlo, ukladá zákon rovnako trest, v rozkaznom konaní do 50 eur a v správnom konaní do 100 eur,” pripomenula Linkešová s dovetkom: “Polícia upozorňuje mladých vodičov, aby podobné situácie zbytočne neriskovali a vozidlo zverili do rúk iba osobe, ktorá spĺňa zákonné podmienky na vedenie vozidla, nie je pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky a jej schopnosť viesť vozidlo nie je inak znížená.”

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2017 16:53. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Auto na Prednádraží šoférovala dievčina bez vodičáku, rýchla výmena za volantom jej nevyšla”

 1. 1
  pesimista says:

  Tieto dve mladé ženy zrejme spanikárili úplne zbytočne a doplatili na to, že sa nezaujímajú o dianie okolo futbalu. Podľa najnovších medializovaných zistení o tom, že kto sa pokladá za vodiča, by v ich situácii malo stačiť, ak by vodička zo sedadla spolujazdca dala ruky na volant a „šoférovala“. To, kto ovláda pedále sa vraj už teraz neskúma. „Nevodička“ sediaca na mieste vodiča by mohla tvrdiť, že ona sa iba viezla.

  Citát : „Hoci za volantom sedel aj Weiss, tvrdil, že nešoféroval.“ z inšpiratívneho materiálu https://domov.sme.sk/c/20517428/pri-weissovi-ml-policajti-nezvladli-ani-zakladne-ukony-hovori-prokurator-podla-ktoreho-sa-skutok-nestal.html

  Ďaľšie podnetné inšpirácie sú aj v diskusii k predmetnému materiálu.

 2. 2
  Pepe says:

  Ked ti niekto rozbije za 40 000€ auto som zvedavy ci budes takto mudrovat a pouckovat. Ides tu davat a sirit mudre rady od dementnych pravnikov ktori namiesto toho aby obhajovali pravo tak dehonestuju celu spolocnost Ustavu a zakon. Alebo to robis len preto aby si mal plusove hodnotenie od ostatnych citatelov a to ti dviha sebavedomie?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.