reklama

Ďalšia smrteľná nehoda: pri Majcichove zrazil autobus cyklistu

Život 27-ročného cyklistu vyhasol v pondelok 14. augusta v ranných hodinách po zrážke s autobusom.

K nehode došlo pri vjazde do Majcichova v smere od obce Hoste okolo 5.30 hodiny ráno.

“Autobus prevážajúci zamestnancov podniku išiel v rovnakom smere ako cyklista. 64 – ročný vodič autobusu pravdepodobne nevidel cyklistu, do ktorého zozadu narazil. 27 – ročný mladík z Hoste utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. V autobuse sa nikto z cestujúcich nezranil, dychová skúška na alkohol bola u jeho vodiča negatívna,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje a žiada svedkov, ktorí túto dopravnú nehodu videli, aby sa prihlásili a pomohli tak jej včasnému objasneniu.


K nehode došlo pri vjazde do Majcichova na konci rovného a prehľadného úseku

FOTO: Polícia

“Polícia apeluje na vodičov, aby sa na jazdu v každej chvíli stopercentne sústredili a sledovali situáciu v cestnej premávke,” pripomína Kredatusová.

Apely polície, správy o smrteľných dopravných nehodách a hrozných následkoch pre účastníkov a ich okolie, však, ako zdá, na vodičov absolútne nefungujú.

Na našich cestách to vyzerá, ako keby sa vodičské preukazy rozdávali v supermarketoch v rámci zlacňovacích akcií.

Slovenskí vodiči sú schopní len za to, aby získali alebo ušetrili päť sekúnd, obetovať alebo riskovať životy a zdravie iných. Vídíme to dennodenne a prakticky na každom kroku.

Agresivita, bezohľadnosť, trúfalosť, preceňovanie schopností ruka v ruke s nedostatočnými schopnosťami a zručnosťami, majú za následky nielen nehody s hroznými následkami, ale aj všadeprítomnú nervozitu a zlobu na cestách.

A všetko toto platí v rovnakej miere nielen o vodičoch, ale aj o tetách a ujoch na bicykli (nemýliť si s cyklistami), cyklistoch či chodcoch.

Ulož ako PDF
Napísal 14. augusta 2017 13:09. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ďalšia smrteľná nehoda: pri Majcichove zrazil autobus cyklistu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.