reklama

Trnavskí stolní tenisti bojovali v Austrálii na majstrovstvách sveta juniorov

Stolnotenisový záver roka patril tradične vrcholu mládežníckej sezóny a to majstrovstvám sveta juniorov, ktoré sa konali v austrálskom Bendigu. Na turnaj sa kvalifikovali priamo iba dvaja Slováci, a to hráči trnavskej Viktórie Štefan Peko a Tatiana Kukuľková.

Dodatočne sa pre neúčasť rebríčkovo vyššie postavených hráčov kvalifikovali aj ďalší traja Slováci, a to Jakub Zelinka (Košice), Natália Grigelová (Nitra) a Ema Labošová (Valaliky).

Naši reprezentanti zasiahli do súťaží v dvojhrách, chlapčenských, dievčenských a zmiešaných štvorhrách. Súťaž družstiev neabsolvovali, keďže pôvodne sa kvalifikoval iba jeden a chlapec a jedno dievča.


Výprava SR: zľava Jakub Zelinka, Ivan Peko, Ema Labošová, Tatiana Kukuľková, Natália Grigelová, Roman Grigel, Štefan Peko

Konkurencia bola mimoriadne náročná, naši reprezentanti i napriek kvalitnej hre do bojov o medailové pozície nezasiahli.

Prispela k tomu najmä konfrontácia s hráčmi z absolútnej svetovej špičky, ktorú tvoria najmä aziati a s tým súvisiace mnohokrát nie príliš prajný žreb.

Iba dve pódiové priečky patrili Európanom, a to bronz vo dvojhre a striebro vo štvorhre chlapcov.

„Akékoľvek víťazstvo na takto obsadenom podujatí je úspechom. Majstrovstvá sa v juniorskej kategórii konajú každoročne od roku 2003. Doteraz si zo 112 titulov majstrov sveta iba 2 vybojovali neázijskí hráči, a to Nemec Baum v dvojhre 2005 a Rumunky Diaconu a Dragoman vo štvorhre 2016. Je to ohromujúca prevaha hráčov ázijského kontinentu. Čiastočnou satisfakciou bol pre našu sedemčlennú výpravu dvojdňový výlet do Sydney, ktoré si svojou atmosférou ihneď získalo naše sympatie,“ komentoval tréner KST Viktória Ivan Peko.

(ts), FOTO: archív KST Viktória


Kukuľková vs Guo Yuhan (CHN)


Štefan Peko


Zľava Labošová, Kukuľková, I. Peko

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2019 9:22. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.