reklama

TTSK udelí ocenenia za prínos k rozvoju regiónu osobnostiam aj kolektívom

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) pokračuje v tradícií oceňovania významných osobností a kolektívov za osobitný prínos k rozvoju TTSK, za vynikajúce tvorivé činy a výsledky dosiahnuté v humanitárnej, charitatívnej, vedeckej, pedagogickej, kultúrnej, umeleckej, publicistickej oblasti, v oblasti sociálnej starostlivosti, verejnoprospešnej, podnikateľskej, technickej a športovej činnosti, za prejavy statočnosti, ľudskosti a hrdinstva.

V tomto roku bude ocenených 25 jednotlivcov a šesť kolektívov. Medzi osobnosťami kultúry nechýbajú jubilanti Ján Schultz, ktorý v 1969 založil pri Gymnáziu Jána Hollého v Trnave, úspešný spevácky súbor Cantica Nova, či amatérsky herec, od roku 1962 člen divadelného súboru Disk, Ján Rampák.

Medzi športovcami bude ocenený niekoľkonásobný paraolympijský víťaz, majster sveta a svetový rekordér Jozef Metelka, atletický mládežnícky tréner z Bojničiek Ján Šiška, či dunajskostredskí šachisti a trnavskí bejzbalisti.

Pri príležitosti blížiaceho sa výročia Nežnej revolúcie sa verejného uznania dočká aj kolektív novinárov, ktorí v revolučných časoch nezištne vydávali noviny Trnavská verejnosť.

„Stali sa vzorom pre vydavateľov obdobnej tlače a noviny vychádzali do roku 1991. Trnavská verejnosť pracovala v zložení: Daniel Ryba, Mária Ševčenková, Dáša Ondrušková, Ján Karásek a Oľga Dubovská,“ konštatuje župan Jozef Viskupič.

Slávnostné udeľovanie ocenení sa uskutoční v septembri v Divadle Jána Palárika v Trnave.

Súčasťou ocenenia Cena Trnavského samosprávneho kraja je umelecké dielo a finančná odmena pre jednotlivca v čiastke 1 000 € a pre kolektív v čiastke 2 000 €.

Ulož ako PDF
Napísal 26. júna 2019 6:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.