reklama

Duet Bystríka a Márie Čírovej Páslo dievča pávy má textovo – obrazový videoklip

Nový album skupiny Bystrík banda „Na Kráľovej holi“ vyšiel v máji 2019 a ihneď sa stal medzi fanúšikmi populárnym. Hosťuje na ňom aj obľúbená slovenská speváčka Mária Čírová. Mária je víťazkou jedného z ročníkov autorskej hudobnej súťaže Coca-Cola PopStar, rovnako ako Bystrík.

„Sme priatelia a fandíme si, takže keď som ponúkol Márii spoločný duet na skladbu Páslo dievča pávy, Mária neváhala, naspievala krásny part a výsledok dopadol výborne. Fanúšikovia reagujú na túto skladbu veľmi srdečne aj na koncertoch. Márii sa náš duet veľmi páčil, tak sme chceli podporiť tento singel aj pekným obrazom,“ hovorí Bystrík o novom textovo – obrazovom videoklipe, ktorý zverejnili 20. októbra.


Bystrík a Mária Čírová

Nové lyric video vyrobil pre túto skladbu gitarista Bystrík bandy – Adam Cisár a môžete si ho pozrieť už na YouTube kanáli speváka Bystríka.

Autorom hudby je skladateľ Eugen Suchoň, skladbu Páslo dievča pávy skomponoval pre operu Krútňava. Pieseň najviac spropagovala rozprávka Perinbaba.

Ostatný album Bystrík Bandy Na Kráľovej holi obsahuje desať upravených ľudových piesní (Tri dni ma naháňali, Niže Linča, Slovenské mamičky, Na Kráľovej holi…).

Ako tvrdí Bystrík, folklór a ľudovú hudbu veľmi obdivuje, nachádza v nej inšpiráciu a rád ju pretvára vlastným spôsobom. Ľudia vraj na túto hudbu reagujú veľmi pozitívne, vytvára krásnu atmosféru medzi hudobníkmi a publikom.

Viac informácií o kapele a najbližších podujatiach na www.bystrik.com.

Bystrík banda & Mária Čírová – Páslo dievča pávy (Lyric video)

Ulož ako PDF
Napísal 22. októbra 2019 9:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.