reklama

V Tescu môžu zákazníci podporiť zbierku potravín a drogérie pre ľudí v núdzi

Chystáte sa v týchto dňoch do Tesca? Svojim nákupom tam môžete podporiť ľudí v krízových životných situáciách. Od štvrtka 21. do soboty 23. novembra 2019 rozloží charita v hypermaketoch svoje stánky. Do nich môžete priniesť potraviny a hygienické pomôcky zakúpené v predajniach.

Potravinová zbierka, do ktorej sa zapája aj Trnavská arcidiecézna charita (TADCH), je najväčšou na Slovensku. V rámci trnavskej arcidiecézy sa bude konať v Trnave, Hlohovci, Piešťanoch, v Galante, Šali, Pate, Dunajskej Strede, vo Veľkom Mederi a v Novom Meste nad Váhom.

Vlani z nej do skladu solidarity putovalo dokopy 15,5 ton tovaru v hodnote viac ako 23-tisíc eur.

„Aj teraz by sme radi získali toľko potravín a drogérie, aby sme nimi mohli podporiť klientov celý nasledujúci rok. Potraviny sa vďaka našim farským charitám dostávajú k núdznym od severu až po juh arcidiecézy, teda od Nového Mesta nad Váhom až po Komárno,“ povedal riaditeľ TADCH Miroslav Dzurech.

Ilustračné foto: TADCH

V predajniach Tesco nakupujú ľudia trvanlivé potraviny, drogériu a hygienické pomôcky, ktoré potom odovzdajú v stánkoch charity.

Zbierka by tak nefungovala bez dobrovoľníkov, ktorí sa v týchto stánkoch striedajú a poskytujú informácie nakupujúcim. Tento rok prisľúbili svoju účasť aj futbalisti Spartaka Trnava, ktorých bude môcť verejnosť stretnúť v dvoch predajniach v Trnave.

Trvanlivé potraviny a hygienické pomôcky zo zbierky sa v roku 2020 dostanú k dôchodcom, rodinám v krízových situáciách, mamám, ktoré sú na výchovu dieťaťa samé, ale aj k ľuďom bez domova.

„Podporovateľov prosíme, aby kupovali najmä konzervy s mäsom a rybami, paštéty, instantné polievky, ale aj kávu, čaj, olej či ryžu. Z drogérie zas dezinfekčné prostriedky, jednorazové holiace strojčeky, penu na holenie, zubné pasty a kefky, detské plienky, hygienické vložky, šampóny a sprchovacie gély,“ dodal riaditeľ TADCH Miroslav Dzurech.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2019 8:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.