reklama

Advent v Trnave odštartuje rozsvietenie vianočného stromu v piatok na Trojičnom námestí

Advent – čas prípravy na Vianočné sviatky, je opäť po roku tu. Aj napriek hektike, ktorú to zo sebou prináša, nie je asi človeka, ktorý by sa na toto obdobie netešil. V posledných rokoch sa sami dobrovoľne oberáme o pokojné prežitie tohto obdobia a radosť z vianočných sviatkov prenechávame skôr deťom.

Mesto Trnava ako organizátor podujatia Advent v Trnave pokračuje v tradícii predvianočných trhov, ktoré sa v tomto čase konajú po celom svete.

„Chceme priniesť taký program, ktorý bude citlivo dopĺňať atmosféru najvýznamnejších sviatkov v roku. Zostavovali sme ho preto s dôrazom na to, aby zahrial dušu ako pohár horúcej medoviny a doprial tiež oddych uponáhľanej mysli,“ uviedol Ján Novák zo Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava.

Trojičné námestie sa na pár týždňov premení na malé mestečko, ktoré spoznáte nielen podľa vianočného stromu, dreveného betlehemu, výzdoby a stánkov, ale tiež podľa vône škorice, vareného vína, medoviny, trdelníkov, ihličia a včelieho vosku.

Na Trojičnom námestí sa v piatok 29. novembra 2019 o 18.00 h rozsvieti vianočný stromček a následne skupina Fragile otvorí “kolotoč” vystúpení, ktoré potrvajú až do 22. decembra 2019.

Celkovo sa uskutoční na pódiu 48 vystúpení rôznych hudobných žánrov, vystúpi aj približne šesťsto detí z trnavských materských a základných škôl.

Silné zastúpenie budú mať aj folklórne súbory z Trnavy a okolia, ktoré pripomenú ľudové tradície a naše zvyky. Priestor dostanú viacerí trnavskí umelci, ale aj známe slovenské kapely.

Každú sobotu o 17.00 h na hlavnom pódiu spevácky zbor z niektorej trnavskej farnosti zapáli sviecu na adventnom venci. Silným zážitkom je každoročne príchod Mikuláša, ktorý so svojím záprahom príde najskôr na námestie svätého Mikuláša, aby potom na Trojičnom námestí predstavil svoj hudobný darček, tentokrát obľúbený detský program Spievankovo.

Okrem toho bude pripravených viacero sprievodných podujatí – Štyri adventné koncerty, Predvianočné tvorivé dielne pre deti, Divadielka na radnici, Mestská veža s lampášom, Adventné prehliadky mesta a Novoročný koncert.

Všetky informácie nájdete na stránke advent.trnava.sk.

(ts)


Kompletný program Adventu v Trnave (pre zväčšenie kliknite na plagát)

Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2019 0:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.