reklama

Za demontáž „papuče“ z kolesa svojho auta čelí vodič trestnému stíhaniu

Vyšetrovateľ v Dunajskej Strede obvinil 42 – ročného muža z okresu Trnava z prečinu útoku na orgán verejnej moci.

Vodič vo Veľkom Mederi odparkoval na parkovisku svoje auto Škoda Superb a zablokoval pritom miesto pre návštevníkov polikliniky.

„Hliadka mestskej polície mu na koleso založila blokovacie zariadenie. Vodič násilím tzv. papuču s kolesom odstránil a po namontovaní rezervného kolesa odišiel z parkoviska. Nevšimol si však, že mestskí policajti zostali na parkovisku a tí ho vzápätí zastavili,“ priblížila situáciu hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Vodič sa k demontáži zariadenia priznal a navyše mu policajti zadržali aj osvedčenie o evidencii vozidla.

Na vozidle používal tzv. prepravné značky. Namiesto pokuty, ktorá mu hrozila za priestupok v doprave za parkovanie, za ktorý zákon ukladá v blokovom konaní maximálnu sumu 150 eur, teraz čelí trestnému stíhaniu.

„Za odstránenie blokovacieho zariadenia zákon ukladá trestnú sadzbu od 3 do 8 rokov,“ uviedla M. Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2019 10:13. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Za demontáž „papuče“ z kolesa svojho auta čelí vodič trestnému stíhaniu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.