reklama

Mladá dvojica nahlásila bombu na Krajskom súde v Trnave, trestu sa zrejme nevyhne

Polícia obvinila z prečinu šírenia poplašnej správy dve 19 – ročné osoby – muža a ženu. Podozrivé sú z toho, že v januári dva dni za sebou nahlásili, že v budove Krajského súdu v Trnave je uložená bomba.

„V dôsledku takéhoto oznámenia museli byť evakuovaní ľudia z priestorov krajského súdu a polícia pristúpila k vykonaniu pyrotechnických prehliadok. Policajný pyrotechnik spoločne so psovodkou a jej psom špeciálne cvičeným na vyhľadávanie výbušnín ukončili prehliadky po dvoch hodinách s negatívnym výsledkom,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Ilustračné foto

Intenzívne vyšetrovanie kriminalistov priviedlo políciu do Horných Zeleníc pri Hlohovci.

Na základe príkaz súdu vykonali za pomoci pohotovostného policajného útvaru domovú prehliadku, pri ktorej zadržali tri osoby. Po vykonaní potrebných úkonov boli dve osoby zo zadržania prepustené.

„Zo získaných dôkazov vyšetrovateľ obvinil 19 – ročného muža a ženu v rovnakom veku z prečinu šírenia poplašnej správy. Najskôr volala 15. januára 2020 na tiesňovú linku žena a po dvoch minútach výstrahu zopakoval muž. Na druhý deň, v čase konania mužovho súdneho pojednávania, volal už on sám. Obvinený zostal aj naďalej v zdržaní s návrhom na väzobné stíhanie,“ priblížila Kredatusová.

V zmysle zákona je za vážne znepokojenie obyvateľstva šírením poplašnej správy možné uložiť odňatie slobody na jeden až päť rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 27. januára 2020 10:09. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.