reklama

Zadržali dvojicu podozrivú z vykrádania farských úradov v Trnave a okolí

Trnavská polícia vyšetruje prípady, pri ktorých osoby vykrádajú farské úrady. Len v okrese Trnava eviduje za posledné obdobie tri skutky a podľa informácií, ktoré majú kriminalisti k dispozícii, ďalšie prípady evidujú policajti aj v iných okresoch v rámci celého Slovenska.

Polícia obvinila z prečinu porušovania domovej slobody a prečinu poškodzovania cudzej veci dvoch ľudí.

„Ide o 38 – ročnú Silviu K. a o desať rokov mladšieho muža, Tomáša J. Koncom minulého roka sa mali v podvečerných hodinách dostať cez záhradu do priestorov Farského úradu v Hlohovci, kde poškodili a vypáčili niekoľko dverí,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.


Fara v Hlohovci

FOTO: KR PZ Trnava

Polícia obe podozrivé osoby zadržala.

Z dôvodu, že sú podozriví aj v ďalších prípadoch a obaja boli už v minulosti viac krát právoplatne odsúdení, vyšetrovateľ predložil prokurátorovi okrem obvinenia aj návrh na ich väzobné stíhanie.

„Keďže ide o recidivistov, polícia žiada, aby sme boli osoby stíhané väzobne,“ poznamenala Linkešová.

O väzbe sa bude rozhodovať v utorok 4. februára 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2020 11:16. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.