reklama

Župa pomôže obciam s pokrytím výdavkov vynaložených počas pandémie

Mestá a obce na území Trnavského samosprávneho kraja, ktoré sú súčasťou Centrálneho krízového fondu (CKF), dostanú finančnú pomoc. Trnavská župa podporí 24 samospráv celkovou sumou 88 500 eur. Finančné prostriedky sú určené na refundáciu nákladov, ktoré obciam a mestám vznikli v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

Rada Centrálneho krízového fondu už 5. mája 2020 vyhlásila výzvu na predkladanie žiadostí o finančnú podporu, ktoré mohli pre členské obce a mestá CFK podávať do 19. mája 2020. 

Následne 1. júna 2020 Rada CKF rozhodla, že podporí všetkých žiadateľov. Ich zoznam prinášame na konci článku.

Ilustračné foto

„Rada Centrálneho krízového fondu zároveň vyčlenila 100 000 eur na podporu aktivít zameraných na predchádzanie živelným udalostiam, prírodným katastrofám a krízam spôsobených zmenou klímy na území TTSK. Župa tiež podporí preventívne opatrenia na zníženie rizika ohrozenia zdravia obyvateľov. Minimálna výška dotácie je 1000 eur, pričom do výzvy sa môžu zapojiť len obce a mestá, ktoré v tomto kalendárnom roku uhradili členský príspevok do Centrálneho krízového fondu,“ uviedol župan Jozef Viskupič.

Pre členské samosprávy predstavuje CKF poistný nástroj, z ktorého môžu získať finančný príspevok na úhradu časti výdavkov spojených s odstraňovaním následkov prírodných pohrôm a nepredvídateľných udalostí.

V rámci výziev zas môžu žiadať o príspevok na preventívne opatrenia.

Ulož ako PDF
Napísal 3. júna 2020 7:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.