reklama

Župa vyhlásila dotačnú výzvu na vybudovanie cyklistickej infraštruktúry aj na podporu organizácií pomáhajúcich utečencom z Ukrajiny

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil výzvu na predkladanie žiadostí o dotáciu na rozvoj regiónov, budovanie cyklistickej infraštruktúry a podporu organizácií, ktoré sa starajú o utečencov z Ukrajiny. Na tieto verejnoprospešné účely vyčlenil 280-tisíc eur z Fondu na rozvoj Trnavského kraja. Elektronický zber žiadostí prebieha do 5. augusta 2022.

„V priebehu roka sme sa rozhodli podporiť ďalšie projekty miest a organizácií, ktoré zlepšujú podmienky na život v našom kraji. Tentokrát sa zameriame na podporu výstavby prístreškov a stojanov na bicykle v areáloch základných a stredných škôl. O dotáciu sa môžu uchádzať aj organizácie, ktoré pomáhajú ťažko skúšaným utečencom pred ruskou agresiou na Ukrajine,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto: TTSK

Oprávnenými žiadateľmi o dotáciu sú mestá a obce na území kraja, ale aj právnické a fyzické osoby, ktoré majú trvalý pobyt v Trnavskom kraji, respektíve vykonávajú činnosť na jeho území.

Spolufinancovanie projektu z vlastných alebo z iných zdrojov žiadateľa je stanovené na minimálne 10 % z celkovej výšky poskytnutého grantu. Minimálna dotácia je 5000 eur.

Poskytnuté financie sú určené na kúpu materiálov potrebných na realizáciu projektu, na obstaranie prác a zaplatenie potrebných miezd, ale aj na úhradu honorárov alebo vypracovanie projektovej dokumentácie. Obdobie realizácie projektov bolo stanovené na marec až november 2022.

Žiadosti je možné zaslať výhradne elektronickou formou do 5. augusta 2022. Manuál podávania žiadostí je dostupný spolu s ďalšími informáciami na webovej stránke župy.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júla 2022 12:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.