reklama

Týždeň dobrovoľníctva po prvýkrát prichádza aj do Trnavského kraja. Záujemcovia majú na výber z viac ako desiatich aktivít

Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja v spolupráci s Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií otvára prihlasovanie do nového ročníka národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva, ktorá prinesie aj do Trnavského kraja širokú ponuku dobrovoľníckych aktivít. Kampaň sa uskutoční od 16. do 22. septembra 2022.

Celkovo sa do kampane po Slovensku dosiaľ prihlásilo približne 250 organizácií, ktoré pripravia viac ako 490 dobrovoľníckych príležitostí. V Trnavskom kraji sa do Týždňa dobrovoľníctva zapojilo celkom 9 organizácií s viac ako 10 aktivitami, ktoré sa uskutočnia v priebehu celého týždňa.

„Miestne organizácie vytvorili širokú ponuku príležitostí vyskúšať si dobrovoľnícku prácu, venovať svoj čas užitočnej pomoci v bezprostrednom okolí ako i spoznať samotné organizácie a podobných ľudí, ktorí myslia popri vlastných potrebách na druhých,“ uviedla Zuzana Šujanová, koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva v Trnavskom kraji.

Program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky je dostupný na stránke www.tyzdendobrovolnictva.sk, kde sa na aktivitu môžu priamo nahlásiť.


Jednou z aktivít sú aj práce na zrúcanine hradu Dobrá Voda

Ilustračné foto: OZ Renova

Každá aktivita je limitovaná obmedzeným počtom dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, pričom prihlasovanie je možné najneskôr do dvoch dní pred konaním dobrovoľníckej činnosti.

Pre dobrovoľníkov z Trnavského kraja je pripravený naozaj pestrý program a množstvo zaujímavých dobrovoľníckych príležitostí.

Jednou z nich je Úsmev patrí všetkým, aj tebe, aj mne, aj im! organizovanou Klubom Detskej Nádeje (KDN). Ide o občianske združenie spájajúce všetkých, ktorí chcú prispieť k skvalitneniu, spríjemneniu a uľahčeniu života dlhodobo hospitalizovaných alebo znevýhodnených detí. Spoznať ich bližšie a prípadne sa pridať do radov ich aktívnych dobrovoľníkov môžete už 18.9. na večer v Trnave.

Ďalšou aktivitou pre ľudí, ktorí majú radi históriu ale aj turistiku, je Záchrana hradu Dobrá Voda, ktorá bude prebiehať v dvoch termínoch, a to 19.9. a 22.9.

Na hrade Dobrá Voda už počas leta dobrovoľníci zrekonštruovali hradnú kaplnku. Teraz je ale potrebné terén citlivo vyrovnať a pripraviť materiál pre stavebné práce v ďalšej sezóne, kedy sa uskutoční čistenie horného nádvoria od náletov.

Osadeniu knižnej búdky na bezplatnú výpožičku kníh a orezu haluziny v areáli Nemocnice Galanta sa budú 17.9.2022 venovať dobrovoľníci z nemocničného Dobrovoľníckeho centra Krajší deň v spolupráci s Občianskym združením Templars Slovakia. Na každú z týchto aktivít sa môže prihlásiť 10 dobrovoľníkov, ktorí tak prispejú k revitalizácii a skrášleniu nemocničného parku.

Viac o týchto a ďalších aktivitách sa dozviete na stránke www.tyzdendobrovolnictva.sk. Tu nájdete harmonogram všetkých dobrovoľníckych aktivít na celý týždeň ako i link na prihlásenie.

14. ročník celoslovenskej kampane sa uskutoční od 16. septembra a potrvá do 22. septembra. Týždeň dobrovoľníctva 2022 je podporený z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Programy pre mládež na roky 2014 – 2021, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2022 8:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.