reklama

Trnavské volejbalistky naplno bodovali aj v premiérovom zápase novej sezóny extraligy na domácej palubovke

Volejbalistky Hit UCM Trnava v domácej premiére novej sezóny extraligy zdolali VK Prešov 3:0.

Na palubovke MŠH vstúpili v nedeľu 2. októbra Trnavčanky do zápasu lepšie. V prvom sete zatlačili súperky podaním a razantnými útokmi nedávali Prešovčankám šancu myslieť na úspech v sete.

V druhom dejstve prišlo zlepšenie na strane hostiek. Krajné smečiarky sa začali od druhého setu presadzovať a zlepšili aj obranu v poli. Domáce hráčky nepoľavili v koncentrácii. Hlavný tréner Rastislav Filípek si pomohol pripravenými striedaniami na podaní a do obrany na sieti, v ktorom každá hráčka pomohla k zisku ďalších bodov pre domáce.

Kvalitný variabilný servis predviedli nové talentované mladé hráčky v tíme – Ema Chovanová a Natália Jánošíková. Počas celého zápasu v domácom družstve dominovali smečiarky Rosinská s Konárovou, ktoré spolu vybojovali pre Trnavu 34 bodov (Rosinská bola vyhlásená za najlepšiu hráčku zápasu za domáce). Preto ani zlepšený výkon hostiek nestačil na koncentrované domáce. Druhý set ukončila smečom striedajúca nahrávačka Mlynarčíková, ktorá prišla v tejto sezóne na hosťovanie z Liptovského Hrádku.

Podobný priebeh mal aj tretí set. Trnavčanky pokračovali vo svojej hre a plnili taktické pokyny trénera, čím si počas celého setu udržiavali mierny náskok, ktorý postupne zvyšovali a v závere sa tešili z víťazstva a troch bodov.

FOTO: Zuzana Branišová

Pre Hit UCM Trnava to bola výhra v druhom zápase za sebou a so šiestimi bodmi sú priebežne na 4. mieste. Medzi divákmi chýbala kapitánka Tatiana Grófová, ktorá sa lieči zo zranenia a fandila svojim dievčatám na diaľku. Družstvo malo počas zápasu na dresoch značku „TG12“, čím symbolicky bojovali na ihrisku aj so svojou kapitánkou.

Pred zápasom predseda Volejbalového oddielu Hit Trnava Miloslav Duchoň odovzdal symbolický šek Monike Šimkovej, bývalej hráčke Hit UCM Trnava. V reakcii na zákerné ochorenie, ktorú ju postihlo počas pobytu v USA, zorganizoval Hit Trnava zbierku formou predaja tričiek s nápisom HIT4MON na jej podporu.

Výťažok z predaja ako aj peňažné dary budú pomáhať Monike Šimkovej, ktorá počas celého zápasu fandila svojim kamarátkam a na konci sa k nim pridala pri spoločnej fotografii.

V treťom kole Niké extraligy žien v sobotu 8. októbra 2022 cestujú hráčky Hit UCM Trnava do Nitry. Zápas proti Volley project UKF Nitra sa začne od 19.00 hod. a diváci ho môžu sledovať na Nike TV aj s komentárom.

Hit UCM Trnava – VK Prešov 3:0 (13, 21, 17)
Rozhodovali: Hudák a Moravčík, 150 divákov.

Hit UCM: Sukovská 3, Sivíčeková 3, Rosinská 19, Límová 3 Povrazníková 7, Konárová 15, liberka Poláčková (Chovanová 0, Jánošíková 1, Mlynarčíková 1). Tréner: R. Filípek.
VK: Pisarčíková 9, Lukáčová 4, V. Novotná 9, Paulínyová 12, Schniererová 12, Gécziová 1, liberá Štefaníková a Šromovská (Chovancová 0). Tréner: M. Sopko st.

Hráčky zápasu: Michaela Rosinská (Hit UCM Trnava) – Petra Štefaníková (VK Prešov)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Hrali sme dobre, koncentrovane, s minimom chýb, ktoré našťastie neprichádzali v sériách. Tým sme držali Prešov stále bodovo pod nami, aj keď v druhom a treťom sete prišlo k výraznému zlepšeniu hry z ich strany.“

Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2022 11:28. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.