reklama

Prvý zápas o extraligový bronz priniesol obrovskú drámu a víťazstvo trnavských volejbalistiek

Volejbalistky Hit UCM Trnava museli rýchlo zabudnúť na neúspešný vyrovnaný boj o finále Niké extraligy žien a sústrediť sa na zápasy o bronz. Súper Trnavy – VK Nové Mesto nad Váhom – prišiel podľa očakávaní na prvý zápas do Trnavy skvelo pripravený. Od začiatku až po samý koniec bol boj o víťazstvo v zápase mimoriadne vyrovnaný.

Skvelú reklamu na ženský volejbal videli fanúšikovia, ktorí zavítali v sobotu večer do Mestskej športovej haly na zápas. V celom priebehu prvého setu domáce hráčky viedli, ale v koncovke svoj náskok stratili a zo zisku prvého setu sa tešili hostky. V druhom sete sa priebeh otočil, útoky sa striedali na jednej a druhej strane, ale v koncovke dokázali domáce zabrať a vyrovnať na 1:1. O osude tretieho setu sa tiež muselo rozhodovať až v samom závere, kde mali pevnejšie nervy hostky.

Počas celého zápasu – a najmä v štvrtom sete – vládla v hľadisku úžasná atmosféra. Plné tribúny fanúšikov hnali svoje hráčky dopredu, pridali aj mexické vlny… to je malá ochutnávka toho ako to v hale počas zápasu vyzeralo.


Skvelý volejbal, plné hľadisko

FOTO: Zuzana Branišová

Vybičovaná atmosféra z hľadiska sa preniesla aj na hráčske výkony a hráčky si stiahli na dno svojich síl. Keď vyzeralo, že zápas vyhrajú Novomešťanky pri dvoch mečbaloch vo štvrtom sete, domáce predsa len otočili a posunuli zápas do rozhodujúceho piateho setu.

V piatom sete športová dráma pokračovala. Trnavčanky odskočili o dva body dvakrát v sete, ale hostky stav dotiahli. Hráčky Hit UCM Trnava mali však v závere skráteného setu pevnejšie nervy a využili svoj prvý mečbal v zápase.

V zápase hráčky oboch družstiev získali spolu 230 bodov, celkové skóre 117:113 a 3:2 na sety pre domáce družstvo – takto môžeme v skratke opísať čo sa udialo na palubovke. K úžasnému výsledku prispela najmä domáca smečiarka Zuzana Konárová, ktorá získala neuveriteľných 35 bodov a oprávnene bola vyhlásená za hráčku zápasu na domácej strane.

Po prvom zápase je jasné, že podobná atmosféra sa očakáva aj v Novom Meste nad Váhom v stredu 19. apríla 2023 o 19.00 hod. kedy sa odohrá 2. zápas série. Bitka o bronz bude očividne nesmierne náročná. Obe družstvá, podporované silnou fanúšikovskou bázou, chcú ukončiť sezónu ziskom cenného kovu.

Trnavský klub Hit Trnava pripravil pre svojich fanúšikov na zápas v Novom Meste nad Váhom fanbus s odchodom 17.40 hod. z parkoviska pri aquaparku.

HIT UCM TRNAVA – VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 3:2 (-23, 22, -26, 26, 12) – 1:0 NA ZÁPASY

Rozhodovali: Kováč a Tiršel, 350 divákov.

HIT UCM: Límová 8, Sivičeková 7, Rosinská 17, Kotuličová 9, Povrazníková 15, Konárová 35, liberky Pagáčová a Poláčková (Chovanová 0, N. Jánošíková 0, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.

VK: Vassová 4, Čierna 19, Balberčáková 4, Veliká 15, Martáková 18, Háberová 13, liberka Miková (Viedenská 5, Moníková 0, Koldová 0, Kovalčíková 0). Tréner: J. Šujan.

Hráčky zápasu: Zuzana Konárová (Hit UCM Trnava) – Denisa Martáková (VK Nové Mesto nad Váhom)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Zvládli sme extrémne dlhý a náročný zápas kondične. Ak zoberiem do úvahy náročnú semifinálovú sériu, tak je to super. Nemali sme to jednoduché, súper hral na hranici rizika. Našťastie sme zvládli o koncovku viac a máme víťazstvo, iba to sa počíta.“

Juraj Šujan, tréner VK: „Prehrávame v sérii v prvom zápase so vztýčenou hlavou. Z našej strany sme odohrali taký čierno-biely zápas. V útočnej fáze, aj na podaní sme taktiku dodržali. Nezvládli sme obranu v poli. Ak popracujeme, poučíme sa, budeme úspešní. Nemôžem hráčkam vyčítať prehru, keď vieme, že sme mečbal vo štvrtom sete premenili. Náš fanklub nám vytvoril domáce prostredie, za čo im ďakujeme.“


Radosť po vydretom víťazstve

FOTO: Zuzana Branišová

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2023 10:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.