reklama

Výbuch plynu v Bielom Kostole si vyžiadal život 41-ročného muža a troch zranených

AKTUALIZOVANÉ 14. mája o 11.15 hod.:

V sobotu 13. mája 2023 vo večerných hodinách došlo k výbuchu plynu v obytnom dome v obci Biely Kostol. Podľa vyjadrenia trnavskej polície jedna osoba zahynula,ďalšie tri utrpeli zranenia.

„Podľa prvotných informácii malo na hornom poschodí menšej bytovky prísť k výbuchu plynu. Pri incidente utrpel 41 – ročný muž zranenia nezlučiteľné so životom. Ďalšieho obyvateľa bytovky museli záchranári s vážnymi zraneniami previesť do nemocnice. Dve osoby utrpeli zranenia, ktoré si vyžiadali jednorázové ošetrenie,“ informovala trnavská polícia.

Prvá na mieste nešťastia pomáhala Pohotovostná motorizovaná jednotka PZ SR, posádka začala zraneným osobám poskytovať predlekársku prvú pomoc. Ostatné osoby policajti evakuovali a miesto uzavreli, aby nedošlo k prípadným ďalším zraneniam.

„Policajti vykonali na mieste rozsiahlu obhliadku miesta činu. Celý prípad si prevzal trnavský vyšetrovateľ, ktorý vo veci začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Po preverení všetkých okolností môže prísť aj k doplneniu alebo zmene právnej kvalifikácie.
Presné príčiny výbuchu a okolnosti, či k udalosti prišlo kvôli neodbornej manipulácií s plynovým zariadením, alebo išlo o úmyselné konanie, sú naďalej predmetom policajného vyšetrovania,“
priblížilo KR PZ Trnava.

Na mieste zasahovali okrem policajtov a zdravotníkov aj vyšetrovateľ a pracovníci z posttraumatického timu, ktorí osobám poskytli intervenčnú starostlivosť. Záchranárske práce vykonávajú členovia hasičského zboru.

Na miesto polícia vyslala aj policajných pyrotechnikov PPÚ, ktorí budovu prehľadali a v priestoroch nenašli predmety, ktoré by mohli zapríčiniť ďalšiu explóziu. V spolupráci s expertami KEÚ zaistili viaceré stopy.

Do neskorých nočných hodín bol v teréne aj policajný posttraumatický tím, ktorý poskytoval zúčastneným osobám potrebnú pomoc.

Z dôvodu podozrenia, že sa v objekte ešte mohli nachádzat osoby, polícia z preventívnych dôvodov požiadala o pomoc aj špecialistov na prehľadávanie v sutinách. Záchranná služba z Gabčíkova pomocou špecialne vycvičených psov našťastie nepotvrdila v ruinách žiadne ďalšie obete ani zranené osoby.

Polícia naďalej preveruje rozsah zistených škôd napáchaných udalosťou. Pri výbuchu boli zasiahnuté aj okolité budovy, vozidlá a iný majetok. Presná výška škody zatiaľ nebola vyčíslená.

Okolnosti a príčiny udalosti vyšetruje na mieste nešťastia polícia aj hasiči.


FOTO: KR PZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 13. mája 2023 21:42. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.