reklama

Výskyt chrípkových ochorení v Trnavskom kraji stúpa, je najvyšší na Slovensku

Výskyt chrípkových ochorení na prelome novembra a decembra v uplynulom 48. kalendárnom týždni 2023 v Trnavskom kraji narástol a bol najvyšší zo všetkých krajov na Slovensku.

Podľa informácií Regionálneho úradu verejného zdravotníctve (RÚVZ) so sídlom v Trnave, v 48. kalendárnom týždni zaznamenali na území Trnavského kraja 7181 akútnych respiračných ochorení, vrátane Covid-19 (chorobnosť 2372 osôb na 100 000 obyvateľov), z toho chrípke podobných ochorení bolo 1278.

„V porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom zaznamenávame nárast chorobnosti na akútne respiračné ochorenia o 22,74 % a nárast chorobnosti na chrípke podobné ochorenia o 60,98 %,“ konštatoval RÚVZ Trnava.

Proporcia chrípke podobných ochorení z celkového počtu akútnych respiračných ochorení bola na úrovni 17,80%.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

„Z hľadiska vekovej distribúcie bola najvyššia chorobnosť vo vekovej skupine 0-5 ročných. Z celkového počtu akútnych respiračných ochorení bol u 3,3 % ochorení hlásený komplikovaný priebeh. Stupeň intenzity chrípky v Trnavskom kraji je na úrovni lokálnych epidémií,“ priblížil RÚVZ Trnava.

V okrese Trnava z dôvodu akútnych respiračných ochorení zatvorili v minulom týždni dve materské školy.

Úrad verejného zdravotníctva SR hlási v rámci celého Slovenska viac ako 52-tisíc akútnych respiračných ochorení, chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom narástla o takmer jedenásť percent a dosiahla úroveň 2083 na 100 000 obyvateľov.

Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná v Trnavskom kraji, najnižšia v Trenčianskom kraji.

Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2023 10:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.