reklama

FC Spartak pomohol trnavskej nemocnici, klub venoval výťažok z vianočnej kapustnice

FC Spartak Trnava v zastúpení prezidentom Petrom Machom a generálnym manažérom Martinom Hudecom odovzdal 21. decembra 2023 výťažok získaný z podávania vianočnej kapustnice Fakultnej nemocnici Trnava. Rovnakou sumou prispel aj samotný klub, spolu venovali 2450 eur.

Peniaze budú primárne využité pre jednotku intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti, ktorá je jedinou svojho druhu v Trnavskom kraji.

„Veľmi sa tešíme z tohto daru a ďakujeme. Naše oddelenie prijíma deti v kritickom stave a peniažky nám naozaj veľmi pomôžu, lebo všetky tie prístroje a náležitosti okolo detí sú nesmierne finančne náročné. Keď sa dajú dokopy prostriedky riaditeľstva, ministerstva a takýchto darcov, tak je naše oddelenie vybavené tak, ako je. Som na to veľmi pyšná, lebo môžem povedať, že veľa vecí nám nechýba a som za to veľmi vďačná. Musím povedať, že Spartak sledujeme, naše sestričky chodia na futbal, mnohé aj do kotla a prajeme klubu a fanúšikom to najlepšie,“ povedala vedúca sestra novorodeneckého oddelenia Iveta Rýzková, ktorá prebrala šek na 2450 € z rúk prezidenta klubu.

„Ako sme sľúbili, peniaze, ktoré fanúšikovia vyzbierali počas posledného ligového zápasu by sme chceli venovať na dobrú vec. Blížia sa Vianoce a chceme aj touto formou pomôcť tam, kde treba. Toto je suma, ktorú vyzbierali fanúšikovia za kapustnicu, ktorú sami varili pred zápasom s Michalovcami. My, ako klub sme ju zdvojnásobili a som rád, že budú zmysluplne využité,“ dodal Peter Macho, ktorý v mene klubu prisľúbil, že podobné akcie rozhodne nie sú a nebudú ojedinelé.

(TS)

FOTO: FC Spartak Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 22. decembra 2023 9:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.